Menu

Digital Health

Mobilní aplikace Vitadio pomáhá pacientům s cukrovkou druhého typu. Radí se změnou životního stylu a přístupu k chronickému onemocnění. Díky úspěšně zvládnuté certifikaci DiGA může být předepisována německým pacientům a její využití je hrazeno zdravotními pojišťovnami jako digitální terapeutikum. České zdravotnictví má co dohánět.

Vitadio je úspěšná terapeutická služba, certifikovaná německou autoritou BfArM jako plně hrazená digitální zdravotní aplikace. Díky personalizované péči účinně pomáhá pacientům s cukrovkou druhého typu. A jako jedna z mála aplikací prokázala svoji účinnost už ve dvou klinických studiích. 

Sečteno a podtrženo. Česko dosáhlo jednoho z nejchmurnějších milníků ve své historii – více než 40 tisíc zemřelých kvůli COVID-19.

Spolu s větší 46mm verzí Titan uvádí Huawei na trh i menší 43mm variantu, vyrobenou ne z titanu, ale z vysoce kvalitního keramického materiálu. Huawei Watch GT3 Pro Ceramic jsou hodinky, které svou barvou, designem a provedením okamžitě zaujmou okolí.

Zdravotnická zařízení vnímáme nejčastěji jako místa, kam chodíme za potřebnou zdravotní péčí: ať už je to ambulantní ošetření nebo hospitalizace. Bohužel s poskytováním zdravotní péče v těchto zařízeních je spojen závažný problém infekcí. Dříve byly označovány jako nozokomiální infekce (NN), nyní se označují zkratkou HAI, tj. Health care-associated infections. 

Pokud máte dostatečně výkonný telefon s aktuální verzí operačního systému, už brzy byste mohli od Googlu získat mobilní aplikace, vylepšené pomocí umělé inteligence. Budou prospěšné pro vaše zdraví.

Nositelná zařízení, tablety a automatizace hrají důležitou roli při digitální transformaci chytrých nemocnic. Zdravotní péče se rozšíří až do domácností pacientů.

Lidský hlas mohou dočasně či trvale změnit různé nemoci nejen hlasivek, ale i srdce, plic, mozku nebo svalů. Na využití hlasových biomarkerů se už dnes také zaměřují různé digitální aplikace, které je umí využívat k diagnostice řady nemocí, predikci rizik, pro vzdálené sledování symptomů nebo různých klinických výsledků.

Systémy zdravotní péče na celém světě se stále více potýkají s potížemi spojenými se stárnutím populace, nárůsty různých nemocí a také se zásadním nedostatkem zdravotnických pracovních kapacit.

České i zahraniční domovy seniorů nově využívají k monitoringu biologických funkcí klientů chytré podložky Anume Care, které umožňují vzdálené bezdotykové sledování zdravotního stavu dohlížené osoby.

Diagnóza rakoviny prsu navzdory velkým pokrokům v genetice a moderním vyšetřovacím metodám většinu pacientek zaskočí. Čím pozdější je diagnóza, tím agresivnější je léčba s nejistými výsledky a vysokými náklady za další zdravotní péči.

Představte si, že vás pošle váš lékař na vyšetření nebo dokonce na chirurgický zákrok. Půjdete do velké nemocnice, kde jste ještě nikdy nebyli. A v tu chvíli vás určitě napadne spousta otázek, na které budete chtít znát odpověď.

Od pokračující digitalizace zdravotnictví se očekává jednak vyšší efektivita zdravotní péče pro pacienty, ale také i další kybernetická rizika. Zajištění potřebné kybernetické bezpečnosti je přitom dlouhodobou slabinou českého zdravotnictví.

Moderní nástroje jako teledentologie, virtuální realita, umělá inteligence a 3D tisk, mění dnešní stomatologickou péči.

V posledních dvou letech se díky pandemii covidu a nařízeným omezením poměrně intenzivně diskutuje o využití telemedicíny. Tedy o poskytování zdravotní péče na dálku pomocí digitálních nástrojů, jako jsou např. konzultace prostřednictvím videohovoru, nebo vzdálený monitoring.

<< <   1 2 3 ...   >>

Monitor Philips 243B1JH je určen hlavně majitelům moderních notebooků s USB-C konektorem a omezenou portovou výbavou. Tu tenhle monitor dokáže…

Praktická krabička JVC RA-E981B kombinuje přijímač DAB+ s klasickým FM rádiem, díky možnosti připojení k Wi-Fi dokáže přehrávat internetová…

Nový smartphone Vivo X80 Pro se povedl. Má výborný výkon, skvěle fotografuje a má rozumnou výdrž na baterii, která se rychle nabije. Máme pro…
Komerční sdělení