Menu

Digital Health

Obnova zdravotnických systémů, zrychlená digitální transformace po pandemii, přeshraniční projekty zahájené Evropskou komisí, vzestup digitálních terapeutik a posílení Digital Health. Tyto oblasti budou letos v Evropě dominovat. 

Firma Withings představila chytrou váhu Body Scan. Zařízení umí nejen zobrazit hmotnost a procento tělesného tuku, ale dokáže také komplexně zkontrolovat zdravotní stav uživatele.

Miniaturní digitální zařízení dnes masově využíváme v podobě sport-testerů hlavně ke sledování našich pohybových aktivit a kondice. Wearables se ale už nějaký čas zabydlují i v regulérní zdravotní péči.

Ministerstvo zdravotnictví zapojuje další subjekty resortů zdravotnictví, sociálních služeb i financí do nových organizačních aktivit. Důležité události, které se kolem podpory telemedicíny ve vyšších patrech řízení našeho státu proběhly nedávno, dávají naději. 

Virtuální realita je dnes všeobecně známý pojem. Ačkoli počátky vývoje technologií VR se datují do osmdesátých let minulého století, jejich větší rozvoj nastává až v posledních letech. Byla spojována hlavně s herním průmyslem a se zábavou. To se ale v současnosti velmi mění.

Čtyři dny startupoví nadšenci předváděli návštěvníkům v sekci START-UP PARK na nedávném veletrhu MEDICA 2021 svá inovační zdravotnická řešení. A jak jsme s mnohými z nich debatovali, snažili se především zaujmout svým přístupem ve využití technologií.

Když půjdete dnes k lékaři, často od něj dostanete žádanku na laboratorní vyšetření. A pak nejspíš očekáváte, že odběr vzorků a diskuse s lékařem o vaší budoucí léčbě nad výsledky z laboratoře bude trvat nejvýše jen pár dnů.

Na letošním veletrhu MEDICA 2021, který se po roční pauze konal od 15. do 18. listopadu, jste mohli potkat téměř 3000 vystavovatelů ze 70 zemí.  V halách Düsseldorfského výstaviště předváděli svá inovativní řešení a služby pro ambulantní a lůžkovou péči nebo pokročilou digitalizaci zdravotnických postupů mezinárodnímu odbornému publiku.

Umělá inteligence (AI) má jedinečný potenciál způsobit revoluci v jakémkoliv oboru, kde se pracovní činnosti podaří analyzovat na úroveň binárních příkazů. Ve zdravotní péči se o umělé inteligenci dokonce mluví jako o nositeli pokroku a vyššího dobra pro celé lidstvo.

Apple pracuje na infračervených senzorech pro monitoring glykémie. Možná se jich uživatelé dočkají už v Series 8.

Ve své nejnovější zprávě o digitálním certifikátu EU COVID-19 Evropská komise prohlašuje, že nástroje certifikace vytvořily globální standard, který sehrál významnou roli v reakci států Evropy na pandemii COVID-19. 

S rostoucí digitalizací zdravotní péče se právě prevence stává jednou z klíčových oblastí. Analytické a diagnostické schopnosti nově vznikajících digitálních zdravotnických aplikací dokážou násobně zvýšit efektivitu při předcházení budoucím zdravotním obtížím a onemocněním.

Tak jak my a naši blízcí stárneme, určitě čas od času přemýšlíme, jak máme proti stárnutí bojovat. A to nejen proti fyzickému úbytku sil, ale také proti snižování mentálních schopností, které můžou vyústit až do demence.

Acer představil aktualizovanou řadu ekologických produktů Vero, herní počítače a příslušenství, chromebooky, inovované kreativní notebooky ConceptD a bundu vyrobenou z výtažků z použité kávové sedliny, to jsme od výrobce počítačové techniky nečekali.

Apple se ve svých nejnovějších výzkumech snaží odhalit deprese a počáteční poklesy kognitivních funkcí. Uživatelům chce nabídnout nové funkčnosti, které by jim mohly napovědět, zda jsou potenciálně ohroženi nějakou duševní nemocí.

<< <   1 2 3   >>

Huawei MatePad 11 sice trpí zákazem používání služeb Googlu, ale jinak je to velmi dobrý tablet se slušným výkonem, kvalitním…

Externí box na disky typu NVMe M.2 SSD promění tyto na pohled křehké kartičky ve velmi odolné přenosné paměti

Realme GT Neo 2 je schopný herní telefon s výborným výkonem, vynikajícím displejem a prvotřídní výdrží. Oproti předchůdci se výrazně zlepšil…