Menu

Digital Health

Pokud máte dostatečně výkonný telefon s aktuální verzí operačního systému, už brzy byste mohli od Googlu získat mobilní aplikace, vylepšené pomocí umělé inteligence. Budou prospěšné pro vaše zdraví.

Nositelná zařízení, tablety a automatizace hrají důležitou roli při digitální transformaci chytrých nemocnic. Zdravotní péče se rozšíří až do domácností pacientů.

Lidský hlas mohou dočasně či trvale změnit různé nemoci nejen hlasivek, ale i srdce, plic, mozku nebo svalů. Na využití hlasových biomarkerů se už dnes také zaměřují různé digitální aplikace, které je umí využívat k diagnostice řady nemocí, predikci rizik, pro vzdálené sledování symptomů nebo různých klinických výsledků.

Systémy zdravotní péče na celém světě se stále více potýkají s potížemi spojenými se stárnutím populace, nárůsty různých nemocí a také se zásadním nedostatkem zdravotnických pracovních kapacit.

České i zahraniční domovy seniorů nově využívají k monitoringu biologických funkcí klientů chytré podložky Anume Care, které umožňují vzdálené bezdotykové sledování zdravotního stavu dohlížené osoby.

Diagnóza rakoviny prsu navzdory velkým pokrokům v genetice a moderním vyšetřovacím metodám většinu pacientek zaskočí. Čím pozdější je diagnóza, tím agresivnější je léčba s nejistými výsledky a vysokými náklady za další zdravotní péči.

Představte si, že vás pošle váš lékař na vyšetření nebo dokonce na chirurgický zákrok. Půjdete do velké nemocnice, kde jste ještě nikdy nebyli. A v tu chvíli vás určitě napadne spousta otázek, na které budete chtít znát odpověď.

Od pokračující digitalizace zdravotnictví se očekává jednak vyšší efektivita zdravotní péče pro pacienty, ale také i další kybernetická rizika. Zajištění potřebné kybernetické bezpečnosti je přitom dlouhodobou slabinou českého zdravotnictví.

Moderní nástroje jako teledentologie, virtuální realita, umělá inteligence a 3D tisk, mění dnešní stomatologickou péči.

V posledních dvou letech se díky pandemii covidu a nařízeným omezením poměrně intenzivně diskutuje o využití telemedicíny. Tedy o poskytování zdravotní péče na dálku pomocí digitálních nástrojů, jako jsou např. konzultace prostřednictvím videohovoru, nebo vzdálený monitoring.

Už minulý rok se Facebook rozhodl, že investuje přes 10 miliard dolarů do budování virtuálního světa, tedy do své divize metaverse. Microsoft nato před několika týdny oznámil, že se blíží k dohodě o koupi Activision Blizzard za 70 miliard dolarů.

V hlavních zjištěních aktuálně zveřejněného Zdravotního profilu České republiky označuje OECD digitalizaci zdravotnictví za klíčový strategický cíl, vyžadující politickou pozornost a značné investice. České eHealth by mohly rozhýbat rychlé investice z Národního plánu obnovy.

"Budete-li hledat pomocnou ruku, najdete ji nejspíš na konci robotického ramene", dalo by se zmodernizovat jedno známé rčení. Faktem je, že robotická paže může být už v brzké budoucnosti opravdu reálnou pomocí pro osoby s motorickým postižením horních končetin.

Obnova zdravotnických systémů, zrychlená digitální transformace po pandemii, přeshraniční projekty zahájené Evropskou komisí, vzestup digitálních terapeutik a posílení Digital Health. Tyto oblasti budou letos v Evropě dominovat. 

Firma Withings představila chytrou váhu Body Scan. Zařízení umí nejen zobrazit hmotnost a procento tělesného tuku, ale dokáže také komplexně zkontrolovat zdravotní stav uživatele.

<< <   1 2 3 ...   >>

Po roce uvádí Realme na trh novou “číselnou” řadu smartphonů s označením Realme 9. V jejím rámci budou k dostání dva modely, které…

V nejvyšší řadě smartphonů Samsung Galaxy jsou tři modely. Nejmenším z nich je Galaxy S22 s kompaktními rozměry, ovšem displej, výkon a funkce…

Xiaomi 12 patří mezi nejlepší smartphony na trhu a během testu nás zaujal výkonem, kvalitním displejem, fotoaparátem a skvělými reproduktory. V…
Komerční sdělení