Menu

MEDICA 2021: návštěvníky lákaly digitální inovace a trendy pro zdravotní péči

19.11.2021 16:00 | Petr Moláček + Přidat komentář
MEDICA 2021: návštěvníky lákaly digitální inovace a trendy pro zdravotní péči

MEDICA 2021: návštěvníky lákaly digitální inovace a trendy pro zdravotní péči | foto: Medica-tradefair.com

Na letošním veletrhu MEDICA 2021, který se po roční pauze konal od 15. do 18. listopadu, jste mohli potkat téměř 3000 vystavovatelů ze 70 zemí.  V halách Düsseldorfského výstaviště předváděli svá inovativní řešení a služby pro ambulantní a lůžkovou péči nebo pokročilou digitalizaci zdravotnických postupů mezinárodnímu odbornému publiku.

I přes probíhající globální pandemii Covid 19 veletrh ukázal silnou vitalitu firem a zájem odborných návštěvníků. Segment zdravotnických technologií je totiž vysoce inovativní průmysl, který dnes enormně přispívá k překonání pandemie. Svými digitálními produkty a službami napomáhá mnoho firem k další potřebné digitalizaci zdravotnických systémů a služeb. Proto po loňském roce, kdy se MEDICA mohla konat jen virtuálně, letos opět velké množství podniků, univerzit, ústavů a ​​výzkumných zařízení využilo veletrh MEDICA k prezentaci sebe a svých služeb, výměně nápadů a networkingu.

img-20211116-103609

| Foto: Petr Moláček/Chip.cz

I my jsme veletrh MEDICA po dvou letech také navštívili. A i když organizátoři opět nabízeli účast online, na veletrh jsme se za silných protiepidemických opatření podívali osobně. Zaměřili jsme se hlavně na halu 12, která je tradičně určena dodavatelům digitálních zdravotnických řešení. Tady jsme se nejvíce těšili na avizovanou velkou přehlídku startupových firem v oblasti digitálního zdraví.

img-20211116-122617

| Zdroj: Petr Moláček/Chip.cz

MEDICA se totiž vedle tradičního veletrhu vyvinula v mezinárodní místo setkávání startupových firem, které se prezentovaly ve velkém společném stánku s názvem START-UP PARK. Organizátoři tady podle jejich slov chtějí pomoci především propojovat inovátory s investory. Letos se přitom zúčastnilo 40 startupů, což je více než kdy předtím. Díky tomu jsme mohli vidět zajímavá řešení z oblastí diagnostiky, monitoringu, umělé inteligence, robotiky nebo VR. A k našemu potěšení jsme mezi inovátory a startupy našli zástupce z Česka.

img-20211116-123130

| Zdroj: Petr Moláček/Chip.cz

Vedle vlastních prezentací byl START-UP PARK podpořen i řadou prezentací v konferenčních blocích CONNECTED HEALTHCARE FORUM s velmi zajímavými tématy (www.medica-tradefair.com, "Become part of the MEDICA connected health ecosystem") z oblastí jakou je například digitální prevence a ochrana zdraví, přesná robotická chirurgie nebo digitální neuromedicína a ochrana duševního zdraví. Nechyběla také soutěž startupů, jejíž výsledky najdete na www.medica-tradefair.com  v příspěvku "MEDICA START-UP COMPETITION, Get to know tomorrow's medical solutions".

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení