Menu

Do bezpečnostního projektu FENIX byl přijat další člen

23.01.2015 12:37 | Aleš Přistál + Přidat komentář
Do bezpečnostního projektu FENIX byl přijat další člen

Do bezpečnostního projektu FENIX byl přijat další člen | foto: CHIP

DoS a DDoS útoky na české webové a jiné servery jsou velmi častým problémem, který přináší ztrátu jejich majitelům, zákazníkům a obecně i další bezpečnostní rizika.

Na obranu síťové bezpečnosti u nás proto vznikl projekt FENIX, do něhož v těchto dnech vstoupilo i známé datacentrum Coolhousing. Do projektu se tak přidala široká základna serverů a jejich provozovatelů.

ilustracka-coolhousing-v-nahled

FENIX je projekt oceňován odbornou veřejností a má být zárukou bezpečného a důvěryhodného internetu na území ČR.

Sdružení NIX.CZ, provozovatel neutrálního propojovacího uzlu pro Českou republiku, přijalo nového člena bezpečnostního projektu FENIX, společnost Coolhousing v těchto dnech.

Vysoce zabezpečený mód při DoS útocích

Jednou z podmínek pro vstup do projektu FENIX je založení vlastního týmu CERT (Computer Emergency Response Team). Právě tyto týmy jednotlivých členů zapojených do projektu FENIX se v případě masivního ohrožení českého internetu spojují a dohadují se na převodu provozu v rámci sítě NIX do vysoce zabezpečeného módu.

Projekt FENIX vznikl na půdě českého peeringového uzlu, sdružení NIX.CZ již v roce 2013 jako reakce na intenzivní DoS útoky, kterým v březnu 2013 čelila významná česká média, banky nebo operátoři. Smyslem projektu je umožnit v případě DoS útoku dostupnost internetových služeb v rámci subjektů zapojených do této aktivity.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení