Menu

Do Prahy vyjely digihlídky

05.02.2009 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
infromační kampaň

Do Prahy vyjely digihlídky

Tento týden vjely do ulic Prahy tzv. digihlídky. Následující tři měsíce budou proškolené posádky digihlídek informovat o přechodu na digitální TV vysílání a blížícím se vypnutí analogového televizního signálu z vysílače Praha Žižkov, ke kterému dojde 30. dubna tohoto roku. Digihlídky jsou připraveny poradit, navíc budou rozdávat tzv. Diginoviny, které shrnují veškeré podstatné informace o přechodu na digitální vysílání, a další informační materiály. Hlídky jsou součástí širší informační kampaně k přechodu na digitální vysílání, která běží již od podzimu a s blížícím se datem vypnutí analogového TV vysílání bude gradovat. Páteří kampaně je bezplatná infolinka 800 90 60 30 a speciální webové stránky www.digitalne.tv.

Digihlídky tvoří tři upravené automobily Škoda Roomster a speciálně proškolené tříčlenné posádky. Hlídky budou zastavovat na frekventovaných místech po celé Praze, především přestupních stanicích MHD, a proškolené posádky budou občany informovat o přechodu na digitální TV vysílání. Digihlídky jsou také připraveny poradit občanům v konkrétních případech a zároveň budou rozdávat Diginoviny, které srozumitelnou formou shrnují veškeré podstatné informace o přechodu na digitální vysílání, a další informační materiály.

Již od listopadu mají občané například možnost obrátit se na informační linku 800 90 60 30 a navštívit webové stránky www.digitalne.tv, kde se jim dostane všech potřebných informací.

Komentář redakce: Přechod na digitalizaci se opravdu nepodceňuje. Minulý týden byla k tomuto tématu tisková konference. Obsah sdělení: vypneme analogový Žižkov. Rozsah tohoto sdělení: 90 minut. Je pravdou, že konference se prodloužila díky méně chápavé novinářce jednoho z bulvárních deníků (opravdu neměla bleskové chápání) a větu „v části Prahy nebude dostupná Prima" nedokázala zpracovat.

Shrnutí: těm, kdo již jsou na digitálním vysílání, se nic nezmění. Kdo přijímá analogové vysílání z Žižkovského vysílače si bude muset přeladit na jiný vysílač (nejspíš Buková hora), a kdo nemá pokrytí jiného analogového vysílače, bude muset přejít na digitální vysílání.

Vratislav Klega

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení