Menu

Dobíjejte a zálohujte iPhone naráz!

09.11.2017 13:06 | Milan Loucký + Přidat komentář
Dobíjejte a zálohujte iPhone naráz!

Dobíjejte a zálohujte iPhone naráz! | foto: CHIP

Zařízení iXpand Base dokáže nabíjet telefony i tablety společnosti Apple a zálohovat do své vnitřní paměti. A to naráz!

Zařízení iXpand Base na trh uvedla společnost SanDisk a je k dispozici s kapacitami vnitřní vestavěné paměti 32, 64, 128 a 256 GB. Podle toho se pohybuje i cena tohoto zařízení, která je od cca 1600 Kč za verzi se 32 GB až do 5200 Kč za verzi s 256GB pamětí. Toto zařízení pouze připojíte k síťovému adaptéru a pomocí kabelu lighting, který je součástí iXpand Base ke svému telefonu iPhone nebo tabletu iPad.

Nabíjecí a zálohovací stanice v jednom, iXpand Base, má svou horní část přizpůsobenou, aby z ní telefon nemohl spadnout. Ta je vyrobena ze speciální měkké gumy, po které na ni položený telefon či tablet neklouže. Pokud si základnu dáte na noční stolek, máte jistotu, že telefon najdete vždy na stejném místě. Večer jej připojíte k základně, která jej začne dobíjet proudem 3 A, takže se váš telefon či tablet nabíjejí velmi rychle. Jakmile je telefon či tablet připojen, spustí se v telefonu utilita, která provede automatické zálohování na v základně vestavěnou paměť. V případě problémů, když potřebujete obnovit data, telefon připojíte a pomocí této utility ihned obnovíte data v telefonu.

Pokud byste ale telefon náhodou ztratili nebo vám byl ukraden, můžete si do nového přístroje při prvním připojení k základně nechat přenést všechna zálohovaná data z předchozího přístroje. Přestože můžete využít různých cloudových služeb, které nabízejí zálohování obsahu telefonu, mnoho uživatelů nerada svá data svěřuje právě jim, především pak veřejně přístupným cloudům. Při zálohování dat do iXpand base máte jistotu, že data máte neustále v bezpečí a pod dohledem a nemohou být zneužita.

Výrobci se povedlo vytvořit účelné zařízení s velmi povedených designem. I jeho funkčnost díky použité neklouzavé podložce je důležitá, ale toto zařízení má navíc i promyšlenou maličkostí: lighting kabel můžete uložit do za tím účelem připravené drážky vedoucí kolem zálohovací základny. Lighting kabel vám tak nebude volně plandat ve vzduchu, ale bude spolehlivě a účelně uložen v této drážce.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení