Menu
CHIP Speedtest

Dobrá zpráva pro uživatele Androidu: smartphony budou podporovány déle – prozatím alespoň Pixel

21.12.2020 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Dobrá zpráva pro uživatele Androidu: smartphony budou podporovány déle – prozatím alespoň Pixel

Dobrá zpráva pro uživatele Androidu: smartphony budou podporovány déle – prozatím alespoň Pixel | foto: edowoo/Footer.com

Velkou nepříjemností pro uživatele smartphonů s Androidem byla délka podpory aktualizací. Důležité aktualizace zařízení dostávala podstatně kratší dobu, než iPhony od Apple. Aktuální informace od Google ale naznačuje, že uživatelé mohou do budoucna čekat zlepšení.

Zdá se, že pro systém Android se chystá malá revoluce. Vypadá to, že Google a Qualcomm chtějí v aktualizacích odstranit omezení, týkající se procesorů, a prodloužit podporu Androidu na mobilní platformě Qualcommu.

Pouze Google, Samsung a Sony doposud poskytovali tři hlavní updaty Androidu. Všichni ostatní výrobci poskytovali svým vlajkovým lodím nanejvýš dva velké updaty. To by se ale do budoucna mělo výrazně změnit.

Google a Qualcomm nyní vypracovali řešení, které by mělo umožnit dokonce čtyři hlavní aktualizace Androidu. To by byl jistě velmi vítaný krok, který by u mnoha modelů smartphonů hodně přispěl k jejich atraktivitě. Protože pokud jde o aktualizace, Android za Apple iOS jasně zaostává.

Android: budou už brzy Googlem poskytovány čtyři velké aktualizace?

androidsupport1

Do budoucna by smartphony s Androidem mohly být podporovány aktualizacemi déle. | Zdroj: internetsense/Foter.com

Je tedy možné, že už v příštím roce Google poskytne pro své smartphony Pixel čtyři hlavní aktualizace Androidu. Zůstává ale otázkou, zda budou tento trend sledovat i další výrobci. Ti nemají příliš zájem své modely podporovat moc dlouho, protože jsou s tím svázané vysoké náklady. Raději by prodávali stále nové výrobky, protože to jim přináší zisky.

Z toho důvodu bychom měli být raději trochu skeptičtí v očekávání, zda k takové malé revoluci v updatech skutečně dojde. Vyjma Google.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.