Menu

Dokážete vyluštit tento hlavolam? Na internetu se objevil nový trend

03.08.2022 18:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Dokážete vyluštit tento hlavolam? Na internetu se objevil nový trend

Dokážete vyluštit tento hlavolam? Na internetu se objevil nový trend | foto: Markus Krisetya / Unsplash

TikTok již dnes, pár let po svém vzniku, patří k největším sociálním sítím na trhu. A zjevují se tam také nejposlednější internetové virální trendy – třeba jako tento hlavolam, který prý dokáže vyluštit jenom geniální člověk.

Uživatel TikToku s přezdívkou @yanrifartkiller sdílel na první pohled velmi jednoduchý rébus, který ale prý dokáže vyluštit jen skutečný génius, jak uvádí britský server The Sun. Hádanka sestává z šesti čtverečků, ve kterých se nachází číslice. Vždy po dvou jedničky, dvojky a nakonec trojky. Vaším cílem je spojit čtvereček 1 s druhým 1, 2 s 2 a tak dále.

Internetový hlavolam s čísly

Co se na první pohled může zdát jako banalita, je ve skutečnosti opravdu složitý hlavolam. Klidně si to zkuste cvičně nakreslit na papír a uvidíte, že řešení není tak jednoduché, jak se tváří. Mozek nám totiž radí, abychom cíleně propojovali boxíky s čísly přímými, případně lehce zakřivenými čarami. Tudy ale cesta nevede, jak ukazuje tiktoker na svém videu.

Řešením je začít jedničkou na pravé straně a linku protáhnout těsně kolem spodní dvojky. Čtvereček s dvojkami pak spojit takřka rovnou čarou a úsečku z trojky pak protáhnout dolů kolem dvojky, pak nahoru kolem jedničky a nakonec ve volném prostoru spojit s trojkou. Pokud si ani nyní nevíte rady, podívejte se na video na TikToku.

Hlavolam známý jako “Jedna, dvě, tři” se používá pro změření logického uvažování již dlouhou dobu a jeho kouzlo spočívá i v různé variaci. Kromě rozložení rámečků, které vidíte v tomto případě, lze čísla po poli i různě rozmíchat, čímž vzniknou nové kombinace. Nebo rovnou přidáte i další čísla. Ideální na dlouhé zimní večery, abyste trochu potrápili mozkové závity.

Zdroj: @yanrifartkiller / TikTok, The Sun

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Sranda

  Během chvilky vyřešeno

  Reagovat na komentář

  Tak co vám je?

  Vyřešil jsem to za jednu zastávku autobusem. Co je na tom těžkého? No to je zase clickbait.

  Reagovat na komentář

  Příliš snadné

  Čekal jsem opravdový hlavolam. Tady ani není nad čím přemýšlet.

  Reagovat na komentář

  velmi snadné

  Reakce na Locutus z Borgu: Asi tak nějak, tohle bylo hrozně jednoduchý, na první pokus během pár vteřin, ale možná máte pravdu že to je praxí navrhováním DPS, kde to je vlastně to samé jen mnohem složitější.

  Reagovat na komentář

  plošný spoj

  Nu nevím, každý, kdo někdy navrhoval desku plošných spojů řešil úlohy stejného typu a mnohem složitější

  Reagovat na komentář

  není jednoduché

  Patlala jsem se s tím hnedle hodinu, než jsem to dala. Ale supr na zamyšlení.

  Reagovat na komentář

  Rébus pro děti.

  Dlouho jsem se takhle nebavil.Rébus opravdu zapeklitý.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení