Menu

Dopřejte si větší přiblížení

19.04.2012 09:30 | Redakce Chip + Přidat komentář
Firma Sony představila nové modely svých kompaktních fotoaparátů Cyber-shot. Při nízké hmotnosti a malých rozměrech nabízí supervýkonný zoom, rychlé ostření a prokreslené snímky.

Novinkou modelů Cyber-shot HX20, WX100 a W690 je objektiv AA (Advanced Aspherical), který má větší rozsah zoomu při mnohem menším těle objektivu. Součástí optické konstrukce je nový tenký člen, který umocňuje maximální zvětšení bez snížení obrazové kvality. U modelu WX100, který má v nejtenčím místě tloušťku pouhých 17,5 mm, je výsledkem skvělý 10x zoom.
Technologie „By Pixel Super Resolution“ (s výjimkou modelů W690, H90) podle výrobce zdvojnásobuje rozsah optického zoomu bez zhoršení kvality obrazu nebo rozlišení. U modelu HX200V tak bylo dosaženo až 60x přiblížení digitálním zoomem 60x Clear Image bez kostičkových artefaktů.
Novou funkcí je vylepšená stabilizace Optical SteadyShot pro fotografování i natáčení videa. Zdokonalené gyroskopy a optimalizované zpracování obrazu zajišťují potřebnou kompenzaci pohybu fotoaparátu. Technologie supervysoké citlivosti (Extra High Sensitivity) režimu „Superior Auto“ rozšiřuje fotografické možnosti, zejména za snížené intenzity osvětlení. Maximální citlivost byla zvýšená až na hodnotu ISO 12800.
Spontánní fotografování usnadňuje vysokorychlostní autofokus, který dokáže v denním světle přesně zaostřit za 0,13 s (s výjimkou modelů W690, H90 a TX20).

Jednotlivé modely

Nejvyšším modelem nové řady Cyber-shot je kompaktní a výkonný HX20V s objektivem AA a se stylovým tělem. Výkonný snímač Exmor R CMOS s rozlišením 18,2 efektivních megapixelů doplňuje nejnovější procesor BIONZ. Autofokus je u tohoto modelu velmi rychlý (přibližně 0,13 sekund při denním světle a 0,21 sekund při horších světelných podmínkách a nastavení 3 EV). Mezi další přednosti fotoaparátu HX20V patří 20x optický zoom, záznam kvalitního videa ve formátu AVCHD Full HD 50p, umělecké režimy Picture Effect, záznam 3D obrazu a GPS. V nabídce je také cenově přístupný Cyber-shot HX10V pro univerzální fotografování s rozlišením 18,2 efektivních megapixelů a 16x optickým zoomem.
Fotoaparát DSC-WX100 je při tloušťce 17,5 mm (v nejtenčím místě) nejmenším a nejlehčím fotoaparátem nabízejícím 10x optický zoom. Model DSC-HX200V nabízí 30x optický zoomu a manuální nastavení ve stylu digitálních zrcadlovek. Nabízí nejnovější technologie jako Full HD 50p video, režim Superior Auto, vysokorychlostní autofokus (cca 0,13 sekund při denním světle), režimy Picture Effect a záznam 3D obrazu.
Ultratenký a stylový Cyber-shot TX20 je navíc vodotěsný (do 5 m), odolný proti mrazu a pádu z výšky až 1,5 m. Štíhlý model W690 s příjemně jednoduchým ovládáním přibližuje i ty nejvzdálenější objekty díky 10x optickému zoomu. Funkce 360 Sweep Panorama umožňuje pořízení panoramatických záběrů stiskem jediného tlačítka.
Díky výkonnému 16x optickému zoomu a 24mm širokoúhlému záběru Cyber-shot H90 zvládá celou řadu fotografických situací od krajiny po detaily. Nabízí zdokonalený stabilizátor Optical SteadyShot, iAUTO, 360 Sweep Panorama pro panoramatické fotografie a funkci Picture Effect pro úpravy snímků přímo ve fotoaparátu.
Nové digitální fotoaparáty Sony Cyber-shot HX20V, HX200VE a H90 budou k dostání od konce dubna 2012. Modely Cyber-shot TX20 a W690 budou k dostání od poloviny května 2012.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení