Menu

Doro: Nové mobily pro seniory

25.11.2010 09:55 | Redakce Chip + Přidat komentář
Doro: Nové mobily pro seniory

Doro: Nové mobily pro seniory | foto: CHIP

Švédská telekomunikační společnost Doro se v krátké době stala světovým lídrem v segmentu pro uživatelsky snadno ovladatelné mobilní telefony. V předvánočním čase proto společnost vstupuje také na český trh a představuje svou oblíbenou generaci mobilních telefonů. Tato generace mobilních telefonů byla speciálně navržena tak, aby reagovala na potřeby seniorů, zrakově a sluchově postižených, nebo osob s omezenou hybností ruky.

Společnými znaky všech mobilní telefonů Doro jsou snadno čitelný displej, velká oddělená tlačítka a hlasitý čistý zvuk. Všechny tři nové modely jsou vybaveny tlačítkem tísňového volání, které umožňuje uživateli stisknutím jednoho tlačítka snadno kontaktovat členy rodiny, přátele nebo, v případě nouze, pohotovost. Po stisknutí tlačítka odešle mobilní telefon textovou zprávu na všechny předdefinované kontakty. Následuje automatické volání systému střídavě na všech pět kontaktů, dokud alespoň jeden volaný neodpoví.

Doro PhoneEasy 332gsm

Doro 332gsm PhoneEasy  je první telefon Doro, u kterého je psaní SMS umožněno pouze jedním tlačítkem. Tato jedinečná funkce pomůže všem, kdo předtím posílali SMS zprávy s velkými obtížemi.
Telefon je vybaven hlasitým, čistým zvukem a snadno rozlišitelným displejem, který je možné nastavit dle preferencí. Text v menu, jako jsou kontakty z telefonního seznamu a textové zprávy, je možné přiblížit a tím pádem číst displej ještě jednodušeji a to i bez brýlí. Dalšími populární funkcemi jsou tři tlačítka pro přímé volání na přednastavená telefonní čísla, samostatné tlačítko na uzamčení kláves a světlo.

Doro PhoneEasy 409gsm

Doro PhoneEasy 409gsm je stylové „véčko“, které je velice oblíbené, zejména kvůli
bezproblémovému zamykání kláves. Po zavření mobilního telefonu se automaticky ukončí právě
probíhající hovor a bezpečně uzamknou klávesy. Telefon v černé barvě má velkou klávesnici se
samostatnými tlačítky, takže je ideální pro osoby se špatnou motorikou. Protože je mobilní telefon
kompatibilní s naslouchátky (M3/M4), má čistý a zesílený zvuk je vhodný také pro nedoslýchavé. 

Doro PhoneEasy 341gsm

Tento nový telefon byl speciálně navržen tak, aby telefonování a posílání zpráv bylo co nejjednodušší.  Telefon je vybaven bílým displejem a černou obrazovkou s textem s cílem poskytnout vyšší kontrast a lepší čitelnost. Je tedy ideální pro uživatele se špatným zrakem. Mobilní telefon se může pochlubit také zesíleným zvukem, vibračním vyzváněním a funkcí snadného posílání a přijímání SMS zpráv.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení