Menu

Dostupné IPS monitory s ultratenkým rámečkem

06.08.2012 11:10 | Redakce Chip + Přidat komentář
Dostupné IPS monitory s ultratenkým rámečkem

Dostupné IPS monitory s ultratenkým rámečkem | foto: CHIP

Společnost LG Electronics začala na českém trhu prodávat dva poměrně levné monitory s IPS panelem a tenkým rámečkem. Vypadají trochu jako televize, mají dva HDMI vstupy a jeden analogový D-Sub, ale nejsou výškově polohovatelné. 23“ verze má doporučenou cenu 4 400 Kč, 27“ displej pak 6 899 Kč.

 

 

 

Kromě IPS panelu stojí za zmínku i výbava v podobě Mobile High-Definition Link (MHL), která usnadňuje připojení externích zařízení, jako jsou například smartphony a tablety, a umožňuje tak sledování obsahů na větší obrazovce. Zároveň ale připojené zařízení i dobíjí. Monitory s designem LG CINEMA SCREEN mají tenký 1,2mm rámeček, který je na pohled takřka neviditelný. LG zmenšilo i tloušťku monitorů, která činí jen 14,1mm. Kovový stojan je doplněn praktickým systémem pro uložení kabelů. Tlačítka LG nahradilo kapacitním dotykovým ovládáním, což je sice na pohled hezčí, ale pokud jste se někdy pokoušeli na dotykových tlačítkách podrobněji nastavit něco v OSD menu, tak víte, že to není vůbec jednoduché. Monitory budou v prodeji v průběhu srpna za cenu 6 899 Kč vč. DPH za model IPS277L (úhlopříčka 27“) a za 4 400 Kč vč. DPH za úhlopříčku 23“ (IPS237L).

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení