Menu

Dostupný NAS pro domácí uživatele

13.05.2016 12:09 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Dostupný NAS pro domácí uživatele

Dostupný NAS pro domácí uživatele | foto: CHIP

Synology DiskStation DS116 je 1šachtový NAS, poháněný dvoujádrovým procesorem s vysokým výkonem při přenosu šifrovaných dat

Jedná se o cenově dostupné úložné řešení, jež přichází s komplexními doplňkovými funkcemi pro sdílení souborů či softwarem pro práci v týmu a mnoho dalšího. Synology přichází s celou paletou nástrojů pro efektivní sdílení, přístup a synchronizaci souborů napříč desktopovými či mobilními zařízeními, ale také cloudovými službami v jednom jediném uživatelském rozhraní.

Díky dvoujádrovému procesoru o taktu 1,8 GHz je DS116 schopen vysokých přenosových rychlostí přes 112 MB/s při zápisu a 111 MB/s při čtení. Dedikovaná jednotka pro hardwarové šifrování zaručuje výrazně lepší rychlosti šifrovaných dat oproti předchůdci. Rychlosti 112 MB/s při čtení a 93 MB/s při zápisu představují zvýšení o více než 241 %, resp. 364 % ve srovnání s DS115. Dále je k dispozici dvojice USB 3.0 portů pro rychlé přenosy s externími zařízeními a zajímavá je též spotřeba energie pouhých 10,86 W za provozu a 6,28 W během hibernace disků.

DS116 běží na DSM (DiskStation Manager), intuitivním operačním systému, který poskytuje širokou paletu aplikací pro lepší produktivitu vaší práce, ale také výborný zážitek z multimédií. S DSM můžete snadno synchronizovat soubory mezi různými zařízeními a cloudovými službami, přehrávat multimédia na DLNA televizorech či přes AirPlay a Chromecast zařízení, ale také vytvořit domácí monitorovací systém.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení