Menu
CHIP Speedtest

Důkladné zbavení reklamy zdarma: AdwCleaner je nemilosrdný

04.08.2019 07:00 | Jiří Palyza
Důkladné zbavení reklamy zdarma: AdwCleaner je nemilosrdný

Jedním z nejoblíbenějších programů pro zbavení vašeho PC reklamy a otravného Adwaru je AdwCleaner. Program je k dispozici zdarma.

Možná jste už takovou situaci zažili. Honem rychle jste potřebovali stáhnout nějaký program z internetu, po chvilce hledání klikli na konečně nalezený nástroj a po jeho instalaci s hrůzou zjistili, že vašemu prohlížeči byla změněna homepage. Navíc se v jeho nabídce objevil neznámý nový panel nástrojů. Odstranění malwaru, který je toho příčinou, nebývá jednoduché a často je i časově náročné. V takových případech vám může pomoci AdwCleaner. Jeho aktuální verze 7.4.0.0 prošla záplatováním chyb a dalšími aktualizacemi.

Nejdůležitější novinkou programu je schopnost prozkoumat předem instalované programy na nových zařízeních a v případě požadavku je odstranit. Výrobci často doplňují k instalacím Windows na nová PC aplikace obsahující reklamu, a ty zbytečně spotřebovávají systémové prostředky. Pryč s nimi.

Ve verzi 7 byl AdwCleaner vývojáři rozsáhle přepracován a mimo jiné byla vylepšena úroveň rozpoznávání a rychlost programu. Po instalaci programu spusťte režim rozpoznání adwaru na vašem PC a po ukončení uvidíte v zobrazeném seznamu, jak jste na tom. Pokud bude výsledek hledání pozitivní, stačí kliknout na tlačítko "Delete" a adware bude kompletně odstraněn. Pro dokončení očisty ještě restartujte.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání