Menu

eBay v Česku

07.02.2008 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
eBay otevírá v Praze Center of Excellence

eBay v Česku

eBay otevírá v Praze Center of Excellence

Center of Excellence společnosti eBay bude poskytovat podporu pro analytiku a mezinárodní marketingové operace pro obchody uzavřené v Evropě a Asii. Pražský tým bude spolupracovat s jednotlivými zeměmi v těchto regionech na implementaci marketingových plánů stejně jako na tvorbě online kampaní, testování, monitoringu a optimalizaci programů.

Prahu jsem si vybrali proto, že je zde velká koncentrace vysokoškolsky vzdělaných lidí, kteří mají jak dobré jazykové znalosti tak celosvětový rozhled. To je jasně patrné i z faktu, že si i jiné nadnárodní korporace a společnosti orientované na technologie vybraly k vybudování svých operačních středisek  právě toto místo. Navíc můžeme využít stávající infrastrukturu naší dceřiné společnosti Skype, která své kanceláře již v Praze má,“ komentuje Wendy Jones, viceprezidentka eBay, proč se společnost rozhodla zvolit Českou republiku.

eBay plánuje do konce roku 2008 najmout 20 specialistů s 2-3 letou praxí v analytice nebo marketingu (Onsite Marketing/Direct Marketing). Cílem je vytvořit tým, který  bude složený jak z místních kandidátů, tak z existujících eBay zaměstnanců z jiných zemí. Kancelář bude umístěna v Paláci Křižík, Radlická 2, Praha 5, ve stejné budově, kde má své vývojové centrum společnost Skype, dceřiná společnost společnosti eBay.

Komentář redakce: Vypadá to, že Česká republika se stává zajímavou pro nejmodernější internetové společnosti, což je určitě dobře. Nemusíme být jen montážní zemí automobilů za levné peníze v srdci Evropy. Když jsem měl možnost navštívit místní pobočku společnosti Skype, připadal jsem si jako o několik let v budoucnosti. Pokud bude pracovní prostředí stejně tak dobré, mají se zaměstnanci největšího internetového tržiště na světě na co těšit.

Vratislav Klega

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení