Menu

Ekologický ZyXEL

31.05.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
nové zelené produkty

Ekologický ZyXEL

ZyXEL Communications představuje svou zelenou technologii. Mezi ekologické výrobky pro digitální domov patří bezdrátové routery třídy N, zařízení komunikující po elektrických kabelech (Powerline), síťová ukládací zařízení (NSA) a adaptéry pro digitální média (DMA).

V souladu se třemi směrnicemi EU - WEEE (Waste Eletrical and Electronic Equipment), RoHS (Restriction of Hazardous Substances) a EuP (Eco-Design Requirements for Energy Using Products), které mají za cíl výrobu produktů šetrných k životnímu prostředí, optimalizuje ZyXEL svá zařízení, jako např. síťová ukládací zařízení, adaptéry pro digitální média a bezdrátové routery, začleněním napájecích adaptérů s certifikací ENERGY STAR. ZyXEL tím chce pomoci uživatelům šetřit energií a současně chránit životní prostředí.

Díky instalaci jedinečného bezdrátového plánovače je možné bezdrátové routery ZyXEL řady 802.11n, jako např. NBG-460N, NBG-420N, NBG-417N a NBG-419N, konfigurovat pro automatické zapnutí a vypnutí podle toho, jak uživatel využívá bezdrátovou síť. Uživatelé tak mohou router nastavit tak, aby se automaticky zapnul, když přijdou domů, a automaticky se vypnul, když jdou spát. S využitím této nastavitelné a inteligentní úsporné funkce je možné omezit spotřebu energie a následně i provozní náklady.

ZyXEL rovněž rozšířil svou úspornou technologii na adaptéry Powerline pro komunikaci po elektrických rozvodech. Ve srovnání s předchozí verzí adaptéru snižuje nová generace adaptéru ZyXEL PLA-401 spotřebu o více než 16%. Navíc adaptér přejde do klidového režimu při odpojení Ethernetového připojení, čímž dojde k poklesu spotřeby o více než 50% ve srovnání s dobou, kdy je adaptér funkční.

ZyXEL je v Asii uznávána jako „zelená společnost" (2007 CG watch, ACGA), a jako taková je rozhodnuta prosazovat a vyvíjet obchodní a technologické procesy, které jsou odpovědné k životnímu prostředí.

Vratislav Klega

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení