Menu

Elegantní bezzrcadlovka pro začátečníky

25.09.2019 11:19 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Elegantní bezzrcadlovka pro začátečníky

Elegantní bezzrcadlovka pro začátečníky | foto: CHIP

Nová bezzrcadlovka Canon EOS M200 se ovládá podobně jako chytrý telefon. Má výkonnější obrazový procesor a zvládá video v rozlišení 4K.

Společnost Canon představila fotoaparát Canon EOS M200, což je nástupce modelu EOS M100. Oproti svému předchůdci je nový přístroj vybavený nejnovějším procesorem Canon DIGIC 8, zdokonaleným systémem ostření a podporou videa v rozlišení 4K.

Uživatelské rozhraní, paleta kreativních funkcí a možnost vertikálního záznamu videa usnadňují přechod z chytrého telefonu na vyšší úroveň a sdílení fotografií a videí se světem. Uživatelské rozhraní s průvodcem je vhodné pro ty, kdo s plnohodnotným fotoaparátem začínají. Na displeji se zobrazují pokyny, nápověda a tipy, jak dosáhnout nejlepších výsledků.

Snímač formátu APS-C o rozlišení 24,1 milionu bodů je několikanásobně větší než snímače typicky užívané v chytrých telefonech.  Přístroj je vybavený systémem automatického ostření Dual Pixel CMOS, které udržuje pohybující se objekty ostré. Automatické ostření funguje až do úrovně -4 EV. Funkce detekce očí automaticky udržuje zaostření na oči fotografované osoby, a pomáhá tak zachytit přirozený výraz tváře.  S fotoaparátem je možné pořizovat videozáznam v rozlišení až 4K a k dispozici je funkce časosběrného videa a možnost extrahovat z videa statické snímky 4K.

Dotykový LCD displej je výklopný o 180°, takže díky němu lze pořizovat autoportréty. Jako první fotoaparát řady EOS má model M200 v režimu videa umístěné tlačítko pro spuštění nahrávání na dotykovém displeji. Videa je možné točit a následně přehrávat na mobilním telefonu i ve vertikální orientaci.

Funkce Creative Assist nabízí sadu efektů, filtrů a nástrojů pro úpravu barev, které lze na snímek aplikovat při komponování záběru i po jeho pořízení. Snímky je možné stejným způsobem jako ve fotografické aplikaci upravovat pomocí různých efektů. V nabídce je například černobílý zrnitý snímek, rybí oko nebo měkké kontury. Jakmile jsou fotografie a videa zaznamenané, upravené a připravené ke sdílení, Canon EOS M200 se bezdrátově spojí s chytrým zařízením  přes Bluetooth  nebo Wi-Fi prostřednictvím aplikace Canon Camera Connect pro systémy iOS a Android. Z ní lze fotografie a videa stahovat, prohlížet a ručně sdílet. Aplikace slouží i jako dálková spoušť.

Canon EOS M200 váží jen 299 gramů. S objektivem Canon EF-M 15-45mm f/3,5-6,3 IS STM bude stát na českém trhu 15 590 Kč a v sadě i s dalším objektivem Canon EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM vyjde na 21 590 Kč.

 

Klíčové funkce a vlastnosti:

  • Snímač formátu APS-C o rozlišení 24,1 milionu bodů
  • Video 4K a snímková frekvence 120 sn./s v rozlišení HD
  • Automatické ostření pomocí technologie Dual Pixel CMOS
  • Rychlé ostření u fotografií, plynulé u videa
  • Kompaktní provedení
  • Kreativní asistent
  • Bluetooth a Wi-Fi
  • Pro sdílení snímků online a dálkové ovládání
  • Dotykový displej výklopný o 180°
  • Časosběrné video

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení