Menu
CHIP Speedtest

Hospodářská komora otestovala první systém pro elektronickou evidenci tržeb (EET)

03.11.2016 06:38 | Aleš Přistál
Hospodářská komora otestovala první systém pro elektronickou evidenci tržeb (EET)

S výběrem pokladny pro chystanou elektronickou evidenci tržeb (EET) chce podnikatelům pomoci Hospodářská komora, která v rámci testování označila první systém pro EET logem Poctivá pokladna podnikatele.

Prvním pokladním řešením pro EET, které bude označeno logem Poctivá pokladna podnikatele, je Neopokladna od společnosti Superius, kterou v České republice výhradně zastupuje Axescard, a.s. Tento pokladní software pro práci s hotovostními platbami uspěl jako první v testování deklarovaných vlastností, které před několika dny spustila Hospodářská komora České republiky.

Hospodářská komora České republiky ve spolupráci s Elektrotechnickým zkušebním ústavem v Praze kromě detailního zmapování funkčních vlastností řešení pro EET také ověřila konektivitu systému se serverem MFČR pro EET prostřednictvím stabilního internetového připojení, aby obchodníci měli jistotu, že toto otestovaná řešení neprovádí skryté operace, které by je mohly poškodit. Dále se zaměřila na chování systému při přerušení internetového připojení i na způsob, jakým systém pořízené účtenky ukládá v off-line režimu. Součástí testování bylo i prověření způsobu a náročnosti instalace autentizačního certifikátu. Více o parametrech testování zařízení pro EET naleznete na webu www.eet-ano-ale.cz/testovani/.

Osvědčení umožňující výrobku nést označení Poctivá pokladna podnikatele převzali z rukou prezidenta Hospodářské komory České republiky Vladimíra Dlouhého zástupci společnosti Axescard, a.s. Stanislav Coufal a Miroslav Opatrný, kteří jsou zodpovědní za Neopokladnu.

Do dobrovolného testování zařízení na EET se přihlásilo už prvních 14 dodavatelů EET řešení. Další se mohou hlásit. Výsledky testování bude Hospodářská komora zveřejňovat na webu www.eet-ano-ale.cz.

Více informací o Neopokladně se dozvíte v našem starším článku. V případě, Neopokladny doporučujeme využít nezávaznou 30-denní zkušební dobu!

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání