Menu

Ericsson převezme společnost MetraTech

31.07.2014 15:02 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Ericsson převezme společnost MetraTech

Ericsson převezme společnost MetraTech | foto: CHIP

Ericsson do svého portfolia získá řešení připravené na požadavky internetu věcí a modelu XaaS (Everything as a Service).

Ericsson oznámil, že převzal společnost MetraTech Corp. se sídlem v USA. Ta na trh přináší platební a fakturační řešení, jakož i řešení na podporu obchodu, postavené na bázi metadat. Jejich unikátnost spočívá také v možnosti využití v rámci různých byznys modelů a odvětví.

Akvizice zahrnuje 140 interních i externích zaměstnanců, kteří tvoří tým špičkových softwarových expertů. Ericsson tak kromě rozšíření odborných znalostí v oblasti billingu zároveň posílí svoji americkou pobočku.

Převzetím společnosti MetraTech Ericsson reaguje na potřebu řešit nové, inovativní obchodní možnosti firem a to zejména v souvislosti s přicházejícím internetem věcí a modelem XaaS. Ericsson získá kapacity, díky kterým bude moci podporovat své zákazníky, partnery a dodavatele v různých odvětvích a zrychlovat tvorbu a dodání služeb s novou přidanou hodnotou.

Zákazníci tak mohou vytvářet dynamické, personalizované a mnohostranné dohody, které jim umožní naplňovat jejich unikátní podnikové potřeby. Speciálně to platí pro odvětví, která procházejí technologickou transformací nebo změnou obchodního modelu.

Per Borgklint, senior viceprezident a šéf Business Unit Support Solutions v Ericssonu, říká: „V mnoha odvětvích je pro rozvíjení byznysu v zasíťované společnosti důležitá zejména schopnost trhu rychle se adaptovat na nové způsoby vytváření příjmů. Zároveň je klíčová i schopnost měnit strategie podle toho, jak rychle se zákazníci a partneři potřebují rozvíjet. Billingové řešení od MetraTech posílí naše portfolio nástrojů provozní a obchodní podpory (OSS / BSS) a billingové kapacity napříč sektory."

Scott Swartz, zakladatel a CEO MetraTech, akvizici doplnil: „Od samého začátku jsme se v MetraTech zaměřili na vytváření řešení založených na metadatech a pro jakákoliv odvětví. Chtěli jsme tak podpořit zavádění a monetarizaci inovativních produktů a služeb našich zákazníků. Komplexní portfolio služeb Ericssonu dokonale doplňuje naši vizi umožnit zákazníkům ve všech odvětvích transformovat jejich podnikání."

MetraTech byl založen v roce 1998 a sídlí v americkém Bostonu. Společnost pomáhá firmám inovovat způsoby vytváření finančních vztahů, struktur a řízení. MetraTech má zákazníky ve 150 zemích světa. Společnost dnes zaměstnává 140 lidí.

Akvizice by měla být uzavřena do konce třetího kvartálu 2014.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení