Menu

Etalony kvality už i na našem trhu

03.07.2017 17:05 | Milan Loucký + Přidat komentář
Etalony kvality už i na našem trhu

Etalony kvality už i na našem trhu | foto: CHIP

Jeden z nejlepších modelů televizorů současnosti je již dostupný i na českém trhu. Společnost Panasonic začala s prodejem 4K Pro televizoru EZ1000, který je odbornou veřejností vnímán jako etalon kvality ve své kategorii.

Novinka s úhlopříčkou 65 palců se prodává za 176 990 Kč. Už v červenci by na náš trh měl přijít i další OLED model. Televizor EZ950 s 55palcovou úhlopříčkou se bude prodávat za 89 990 Kč, za větší 65palcovou úhlopříčku zaplatíte 149 990 Kč. Všechny zmíněné modely mají zároveň prestižní certifikaci Ultra HD Premium a THX 4K.

Model EZ1000 s úhlopříčkou 65 palců přitahoval pozornost tisíců návštěvníků už na lednovém veletrhu CES 2017 v Las Vegas. V únoru Panasonic představil jeho 77palcovou verzi, která by na českém trhu měla být v prodeji na podzim, a zároveň svůj druhý 4K Pro OLED model pro letošní sezónu EZ950, který bude od července dostupný ve velikostech 65 a 55 palců. Oba modely, EZ1000 i EZ950, splňují požadavky třídy 4K Pro HDR. Jsou vybaveny panelem HDR OLED nové generace, špičkovým obrazovým procesorem Studio Colour HCX2 s úžasným barevným rozpětím a schopností zobrazit jas s přibližně dvojnásobnou hodnotou ve srovnání s běžnými OLED televizory.

Vynikajícímu obrazu odpovídá i neméně kvalitní zvuk, proto je model EZ1000 vybaven špičkovým reproduktorovým systémem Dynamic Blade Speaker, jehož výkon ladily zvukoví technici z renomované značky Technics. Ani EZ950 v tomto směru nezaostává – zde se o velmi dobrý zvuk starají reproduktory s výkonem 40 W.

4K Pro televizory EZ1000 a EZ950 nedávno získaly certifikát Ultra HD Premium, který uděluje sdružení UHD Alliance a zároveň certifikát 4K od renomovaného nezávislého sdružení THX, který představuje prestižní ocenění za špičkový obraz a přesné zpracování barev.

Neméně zajímavý je i design modelů EZ1000 i EZ950, který je součástí konceptu „Art & Interior“. Klíčovým prvkem tohoto konceptu je tmavý kovový povrch bez viditelných spojů. Stylový design dotváří výkonný audiosystém Dynamic Blade Speaker, který je zabudován do stojanu a vytváří dojem, jako by se obrazovka nad reproduktorem volně vznášela.

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení