Menu

Externí Blu-ray vypalovačka vypálí až 128 GB na disk

19.01.2012 08:56 | Redakce Chip + Přidat komentář
Externí Blu-ray vypalovačka vypálí až 128 GB na disk

Externí Blu-ray vypalovačka vypálí až 128 GB na disk | foto: CHIP

ASUS představil externí Blu-ray vypalovačku SBW-06C2X-U, která dokáže vypálit až 128 GB dat na jeden Blu-ray disk. Rychlost vypalování je až šestinásobná rychlostí. Doporučená cena zařízení je 2 990 Kč s DPH.

Externí Blu-ray vypalovačka SBW-06C2X-U podporuje nový formát BDXL. Tento formát umožňuje na namísto dosavadních 50 GB dat zapsat až 100 GB na jeden disk BD-R (tři vrstvy) nebo 128 GB dat na jeden disk BD-R (čtyři vrstvy bez možnosti přepisu). Čtyřvrstvý disk tak nabídne stejnou kapacitu jako 27 běžných DVD disků (každý o kapacitě 4,7 GB). Pro lepší představu, na jeden 128 GB Blu-ray disk lze zaznamenat až tisíc minut videa v HD rozlišení.
Vypalovačka SBW-06C2X-U s technologií ASUS Turbo Engine dokáže zapisovat na Blu-ray disky až šestinásobnou rychlostí. Při této rychlosti zvládne vypálit 25 GB za méně než 23 minut. Technologie Magic Cinema zajistí snadný převod 2D a DVD obsahu na 3D. ASUS SBW-06C2X-U podporuje různé operační systémy (Windows a Mac OS X).

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení