Menu

Externí čtvercový disk s USB 3.0

26.04.2012 14:12 | Redakce Chip + Přidat komentář
Pevný disk v čtvercovém formátu dokáže pojmout až 3 TB dat a může být připojen i třeba přímo k televizi.

Firma Freecom (součást skupiny Mitsubishi Chemical) představila nový 3,5“ externí disk Hard Drive Sq s čtvercovým tvarem. Přináší možnost zálohování a ukládání souborů na počítači, dá se připojit pomocí USB rozhraní k televizoru a může posloužit uživatelům pro snadný a rychlý záznam a přehrávání jejich oblíbených pořadů.
Hard Drive Sq je nejnovějším přírůstkem do rodiny „Sq“ výrobků společnosti Freecom. Disk je umístěn v hliníkovém obalu. Plastová lišta, která jej obepíná, chrání disk proti nárazům. Dodává se v kapacitách 1, 2nebo 3 TB a má USB 3.0 rozhraní. Disk je zpětně kompatibilní s rozhraním USB 2.0.
Rozměry kompaktního Hard Drive Sq jsou 16 x 16 x 3 cm, takže na stole nezabere mnoho místa. Hmotnost je 860 g. Je dodáván se softwarem Nero pro zálohování a energeticky úsporným „zeleným tlačítkem“, která automaticky uvede disk do pohotovostního režimu v případě jeho nepoužívání.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení