Menu

Externí pevné disky Verbatim

24.07.2008 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Dva nové modely na trhu
 

Externí pevné disky Verbatim

Dva nové modely na trhu

 

Dvě novinky z kategorie přenosných pevných disků představila před nedávnem společnost Verbatim. Po uvedení 2,5" externího disku o kapacitě 500 GB přichází s menším a lehčím externím „notebookovým" diskem, na který lze uložit sice jen 250 GB, ale zato jeho hmotnost činí pouze 150 gramů a rozměry 8,45 x 13,45 x 1,6 cm. Narozdíl od běžných stříbrných krabiček, do nichž Verbatim své externí disky montuje byla tentokrát zvolena praktičtější černá barva. Disk disponuje připojením USB 2.0 a není potřeba jejexterně napájet. Pro snazší zálohování dat  je součástí balení software Nero BackItUp 2 Essentials. Doporučení koncová cena tohoto disku je 2 179 Kč.

Pro zájemce o vyšší kapacitu v méně přenosném balení byl uveden 3,5" externí disk s kapacitou 640 GB (rovněž v černém obalu), který je rovněž vybaven pouze USB 2.0 konektorem, potřebuje externí napájení (osazen je 7200otáčkový SATA disk), ale stojí jen 2 719 Kč. Stejně jako menší varianta je i tento disk vybaven prográmkem Nero BackItUp 2 Essentials.

Info: http://www.verbatim.com/

Michal Bareš

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení