Menu

Facebook kupuje WhatsApp – za 19 miliard dolarů !

20.02.2014 12:48 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Facebook kupuje WhatsApp – za 19 miliard dolarů !

Facebook kupuje WhatsApp – za 19 miliard dolarů ! | foto: CHIP

Populární aplikace WhatsApp pro smartphony změní majitele. Novým vlastníkem se stane firma Facebook, která má nejspíše peněz více než dost. Za WhatsApp totiž zaplatí neuvěřitelných 19 miliard USD, přestože obrat WhatsApp se odhaduje na 200 milionů dolarů.

whatsapp-icon-logo-nahled

O populární aplikaci WhatsApp pro smartphony jsme psali už mnohokrát, například ZDE. Jde o aplikaci, kterou uživatelé používají místo psaní SMS. Má asi 450 miliónů uživatelů, kteří se přihlásí alespoň jednou do měsíce, z toho 70 % používá WhatsApp denně. Zajímavé je, že na internetu asi nenajdete fotografii zakladatelů této firmy.

Částka, kterou facebook za WhatsApp je obrovská. Tato firma totiž celou dobu teprve hledala způsob, jak na posílání zpráv vydělat. Aplikace je totiž zdarma a posílání zpráv, obrázků, fotografií, nebo polohy také. Obrat firmy se odhaduje jen na asi 200 milionů dolarů.

unnamed

Mezi další zajímavosti patří, že každý den je na světě odesláno 41 miliard zpráv, z toho pouze 20 miliard představují klasické SMS. Název WhatsApp je slovní hříčkou, složenou z „What`s up“ (Co se děje?) a „Application“. Komunikátor WhatsApp už chtěla koupit firma Google  za 1 miliardu dolarů – WhatsApp nabídku odmítl. Asi věděl proč…

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení