Menu

Falešné antiviry i na Twitteru

28.03.2012 04:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Podovdy se šíří napříč sociálními sítěmi - po Facebooku se podvodníci zaměřili na Twitter.

Útočníci využívají pro své podvody sociální síť Facebook, to je v poslední době již dobře známou informací. AVG vydala několik varovných zpráv, které se týkaly nekalých praktik hackerů na Facebooku. Tentokrát se do jejich hledáčků dostal i Twitter, který slaví v České i Slovenské republice obrovský nárůst uživatelů. Twitter zaznamenal na své síti ostrou diskuzi o AVG a jeho bezpečnostních produktech. Tweety obsahovaly link schovaný pod zkratkou a nabádaly uživatele, aby stránku vyzkoušel a stáhnul si antivirový program. Stránka, na kterou byl uživatel přesměrován, vypadala jako oficiální stránka AVG. Uživatel si proto v dobré víře stáhne antivirový program a vůbec netuší, že byl přesměrován na malware. Pouze detailní průzkum grafických prvků a linků stránky odhalí, že se jedná o padělek, tzv. falešný antivirus.

Takto pak vypadá podvodná stránka – výhodou pro nás je, že je pouze v anglickém jazyce. Oproti oficiální AVG stránce, která je v deseti jazycích, včetně českého.

 

 

 

 

Tým AVG Threat Lab potvrdil, že se v této souvislosti zabývá i dříve neznámým falešným antivirovým softwarem. Dobrou zprávu ovšem je, že se týmu podařilo vydat takový update, aby byli uživatelé AVG proti této nebezpečné napodobenině chráněni. AVG také nadále spolupracuje s Twitterem na odstranění škodlivého linku ze sociální sítě.

Takto vypadá např. tweet s nakaženým linkem.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení