Menu

FEL ČVUT má nové obory

02.02.2015 07:00 | Josef Mika + Přidat komentář
FEL ČVUT má nové obory

FEL ČVUT má nové obory | foto: CHIP

Od školního roku 2015/2016 bude na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze otevřen nový studijní program Softwarové inženýrství a technologie, který je úzce zaměřený na spolupráci se soukromým sektorem.

FEL ČVUT v Praze, v současnosti nejlépe hodnocená tuzemská informatická fakulta, která v loňském roce oslavila 50 let od založení katedry počítačů, otevírá nový bakalářský program Softwarové inženýrství a technologie (SIT), silně orientovaný na praktické znalosti a dovednosti. Jeho cílem je vychovat plnohodnotné softwarové inženýry za pouhé 3 roky. Hlavní výhodou této formy vzdělání je orientace na praxi a možnost zúčastnit se stáží v soukromých podnicích již během studia. Studenti si rovněž mohou zvolit zaměření výuky dle svých osobních preferencí – od studia webových technologií, počítačových sítí a informačních systémů až po multimediální technologie. Součástí studia jsou také ekonomické a právní disciplíny. Garantem nového oboru je doc. Jiří Vokřínek, který oceňuje především to, že toto studium flexibilně reaguje na potřeby pracovního trhu. Poptávka po kvalitním vzdělání v technických oborech roste a cílem je vychovat takovou generaci softwarových inženýrů, která bude schopna uspokojit potřeby současného pracovního trhu.

V letošním roce byl také otevřen výběrový studijní program Otevřené elektronické systémy (OES), jehož bakalářská etapa poskytuje univerzální, nadčasové teoretické vzdělání. V magisterském stupni jsou poznatky doplněny oborově profilovanou, prakticky aplikovatelnou inženýrskou nadstavbou. Pro program je charakteristické úzké propojení matematicko-informatických principů s návrhem elektronických systémů. Výhodou studia programu OES je osobní přístup pedagogů, možnost studovat v angličtině, nebo zapojit se již během studia do výzkumných projektů.

Více informací naleznete na internetových stránkách programů http://sit.fel.cvut.cz/ a http://oes.fel.cvut.cz/, nebo na Dni otevřených dveří Fakulty elektrotechnické, který se uskuteční 12. února od 8.30 hodin (podrobný program akce naleznete na adrese: http://www.fel.cvut.cz/…ent/dod.html).

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení