Menu

Fitness hodinky ASUS VivoWatch

13.05.2015 15:45 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Fitness hodinky ASUS VivoWatch

Fitness hodinky ASUS VivoWatch | foto: CHIP

ASUS představil VivoWatch, své první nositelné zařízení zaměřené na kondici a životní styl. Prodávat se budou za 3 999 Kč.

asus-vivowatch-3-nahled

Hodinky VivoWatch dokážou monitorovat srdeční tep, sledovat spánek a nabízí i funkci Happiness Index, která zobrazuje celkovou kvalitu vašeho „životního stylu“. VivoWatch jsou určeny pro celodenní nošení a podle výrobce nabídnou 10denní výdrž baterie a voděvzdorné tělo (IP67), takže je můžete nosit i ve sprše.

Zařízení VivoWatch spolupracuje s doprovodnou aplikací ASUS HiVivo pro smartphony (Android, iOS) a webovou stránkou ASUS Healthcare. Nositelné zařízení ASUS VivoWatch se v Česku začne prodávat ve druhé polovině května za 3 999 Kč.

  vivowatch-scenario-2-nahled

Nepřetržité monitorování srdečního tepu

Zařízení ASUS VivoWatch využívá technologii VivoPulse spolupracující s integrovaným optickým snímačem – hodinky tak mohou monitorovat srdeční tep nositele i bez nepohodlného hrudního pásu. Pomocí měření srdečního tepu a sběru dalších údajů, jako je například pohlaví a věk nositele, pomáhá VivoWatch se správnou intenzitou cvičení, které pak příznivě ovlivňuje kardiovaskulární systém.

Během pohybových aktivit dává zařízení uživateli zpětnou vazbu o účinnosti cvičení prostřednictvím LED indikátoru. Jakmile nositel dosáhne aerobního pásma srdečního tepu – tedy prospěšné úrovně kardiovaskulárního systému, při níž dochází k efektivnímu spalování kalorií, posilování srdce a navýšení výdrže – LED indikátor zezelená. Pokud je úroveň intenzity příliš vysoká, čímž dojde k navýšení srdečního tepu nositele nad optimální hranici, LED indikátor zčervená a varuje uživatele před přílišnou námahou.

  vivowatch-scenario-4-nahled

Sledování aktivity a spánku

Technologie VivoPulse umožňuje zařízení VivoWatch měřit počet kalorií, které uživatel hodinek každý den spálí, a to měřením jeho srdečního tepu. ASUS VivoWatch měří celkovou dobu spánku, srdeční tep a množství pohybu. Ráno tak nositel vidí, kolik toho během noci naspal a jak kvalitní jeho spánek byl – jde o měření nejklidnějšího a nejvíce osvěžujícího spánku. ASUS VivoWatch nabízí také indikátor životního stylu, který se nazývá Happiness Index (HI). Toto číselné skóre, jež se odvíjí od úrovně aktivity a kvality spánku nositele, poskytuje rychlý souhrn celkového stavu životního stylu.

Zařízení ASUS VivoWatch podporuje synchronizaci s aplikací ASUS HiVivo pro smartphony nebo s webovou stránkou ASUS Healthcare. Díky tomu mohou uživatelé podrobně procházet celou svoji historii cvičení, analýzu kvality spánku a postup k dosažení kondičních cílů. Sledovat lze i aktuální informace o životním stylu členů rodiny a přátel, kteří nosí zařízení ASUS VivoWatch.

 

Technické parametry ASUS VivoWatch

Displej: rozlišení 128 × 128 bodů, Corning Gorilla Glass 3

Snímače: Tříosý akcelerometr, optický snímač srdečního tepu s technologií ASUS VivoPulse, UV snímač

Bluetooth: Bluetooth 4.0

Synchronizace: Automatická synchronizace s aplikací ASUS HiVivo

Spotřeba energie: Výdrž baterie až 10 dnů (běžný provoz)

Doba nabíjení: 1–2 hodiny

Odolnost proti vodě: IP67

Velikost pásku: 22 mm (standardní)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení