Menu

FLIX TV jako první přechází na HEVC

26.04.2017 07:57 | Milan Loucký + Přidat komentář
FLIX TV jako první přechází na HEVC

FLIX TV jako první přechází na HEVC | foto: CHIP

FLIX TV a její satelitní partner Telekom Austria zahájily přechod všech dostupných kanálů na HEVC. Díky nejmodernější kompresní technologii, budou mít všechny programy poskytované FLIX TV lepší zvuk a kvalitu obrazu.

Technologický přechod proběhne ve dvou fázích, až do konce letošního léta. V dlouhodobém horizontu FLIX TV bude mít možnost poskytnout více kanálů přes Eutelsat 16° východně. FLIX TV je tak prvním poskytovatelem satelitní televize, která používá nejnovější technologii komprese v České a Slovenské republice.

První fáze transformace 14 kanálů na H.265, proběhla na začátku dubna. Zbývající část přechodu bude následovat v průběhu léta. Všechny programy, které jsou k dispozici na Eutelsat 16° východně, budou převedeny do HEVC v září 2017. V budoucnu FLIX TV karty mohou být používány pouze s HEVC kompatibilními set top boxy.

FLIX TV je nový poskytovatel satelitních televizních služeb ve střední a východní Evropě. Jde o firmu v soukromém vlastnictví, spolupracující s Telekom Austria. FLIX TV využívá satelit Eutelsat 16° východní délky a spolu se společností TAG mají za cíl zajistit co nejvyšší kvalitu satelitních televizních služeb.

Balíčky FLIX TV jsou srozumitelné snadno pochopitelné a nabízejí pestré kombinace zábavných TV programů všech žánrů s chytrým výběrem pro každého. Seznam kanálů FLIX TV byl navržen tak, aby poskytl různé možnosti pro každého člena rodiny od každodenního zpravodajství, k filmům a sportovním kanálům, až k dětským pořadům.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení