Menu

Fotoaparát a smartphone v jednom

02.03.2015 14:48 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Fotoaparát a smartphone v jednom

Fotoaparát a smartphone v jednom | foto: CHIP

Firma Lenovo představila na MWC nové zařízení VIBE Shot, které spojuje funkce fotoaparátu a smartphonu. Fotoaparát má dnes snad každý smartphone, ale v tomto případě jde o 16Mpx aparát s optickou stabilizací a modulárním objektivem skládajícím se ze šesti čoček.

vibe-shot-family-nahled

Firma Lenovo vyvinula své první tzv. crossover zařízení, které spojuje fotoaparát a smartphone a představila ho dnes na Mobile World Congress 2015 v Barceloně. Jmenuje se Lenovo VIBE Shot. Zařízení je vybaveno 16megapixelovým snímačem a modulárním objektivem skládajícím se ze šesti čoček. Díky tříbarevnému blesku se jas fotografií automaticky upraví na základě okolních světelných podmínek a optická stabilizace obrazu snižuje rozmazání.

VIBE Shot má dále infračervené ostření, nabízí mechanické tlačítko spouště, které stačí stisknout namísto hledání správného místa na displeji. Uživatelé mohou používat fotoaparát vybavený přednastaveným Smart a pokročilým režimem Pro a přecházet mezi oběma režimy pohybem přepínače.

Když je čas k telefonnímu hovoru nebo připojení, nabízí VIBE Shot 5palcový FHD displej. Smartphone se systémem Android 5.0 Lollipop a procesorem Qualcomm Snapdragon nabízí 32GB úložiště s možností dalších 128 GB hudby, filmů a fotografií na microSD kartě. Nahrávat a rychle stahovat data pomocí LTE, nebo se připojit přes Wi-Fi hotspot, a dokonce i používat dva samostatné datové tarify je možné díky duální SIM. Mimo to VIBE Shot usnadňuje se svým 8megapixelovým selfie fotoaparátem přechod z fotografa na fotografovaný objekt. Orientační maloobchodní cena VIBE Shot je 10 999 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení