Menu

Fotoaparát s projektorem

23.08.2010 10:52 | Redakce Chip + Přidat komentář
Fotoaparát s projektorem

Fotoaparát s projektorem | foto: CHIP

Společnost Nikon představila dva nové modely kompaktních fotoaparátů Nikon COOLPIX: S1100pj má vylepšený projektor a S5100 má vysokou výkonnost za nízké hladiny osvětlení.

Nikon uvádí dva nové kompaktní fotoaparáty série COOLPIX. Duo nových přístrojů zahrnuje model S1100pj s vestavěným projektorem, který je nástupcem modelu S1000pj, a všestranný model S5100 se speciálními technologiemi pro lepší výsledky za nízké hladiny osvětlení.

COOLPIX S1100pj s projektorem

S1100pj je nástupcem modelu S1000pj, prvního fotoaparátu s vestavěným projektorem, a nabízí nový způsob prohlížení a sdílení snímků bez nutnosti použití dalšího vybavení. Projektor s jasem 14 lumenů je o 40 % jasnější než jeho předchůdce a umožňuje projekci v prostředích, jako jsou méně zatemněné místnosti, a proti světlejším plochám. Fotoaparát lze propojit s počítačem PC nebo Mac a promítat uložené snímky a prezentace prostřednictvím projektoru.
Fotoaparát S1100pj nabízí snímač s rozlišením 14,1 milionů pixelů, širokoúhlý objektiv NIKKOR s 5× zoomem a 7,5 cm (3“) dotykovým LCD monitorem s rozlišením (460 000 pixelů) pro intuitivní dotykové ovládání.
Přístroj je vybaven pěti funkcemi potlačujícími riziko rozmazání snímků a praktickými režimy, jako je Zjednodušený automatický režim a Inteligentní portrétní systém, které uživatele zbaví starostí se správným nastavením a zaostří na správné místo. Pro oživení prezentací lze použít vestavěné animace, hudbu na pozadí a přechodové efekty.
COOLPIX S1100pj je dostupný v barevných provedeních black a green, a bude k dispozici za doporučenou prodejní cenu 8 990 Kč.

COOLPIX S5100 – pěkné snímky i za nízké hladiny osvětlení

S5100 je plochý, stylový fotoaparát s rozlišením 12,2 milionů pixelů a jednoduchým ovládáním. S tímto přístrojem se podle výrobce můžete i v noci, kdy je obtížnější fotografovat, spolehnout díky optické redukci vibrací (VR), vylepšené detekci pohybu a převratnému systému řízení záblesku na ostré snímky. Fotoaparát S5100 také rozpozná, jestli držíte přístroj v ruce nebo fotografujete ze stativu, a automaticky zvolí nejvhodnější nastavení pro snížení rizika rozmazání snímků.
Přestože je fotoaparát S5100 vybaven objektivem NIKKOR s širokoúhlým 5× zoomem začínajícím ohniskovou vzdáleností 28 mm, je sportovní kovové tělo přístroje s oblými obrysy poměrně tenké. Měří pouhých 21,6 mm, takže jej lze snadno vložit do brašny nebo kapsy. 
COOLPIX S5100 se dodává v šesti barevných provedeních: red, black, blue, pink, purple a silver. Přístroj bude k dispozici za doporučenou prodejní cenu 3 990 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení