Menu

FSC Amilo Mini Ui 3520

03.09.2008 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
další netbook na scéně
 

FSC Amilo Mini Ui 3520

další netbook na scéně

Další přírůstek do oblíbené kategorie levných mininotebooků, zvaných také netbooky, představila společnost Fujitsu Siemens Computers. Od ostatních dodnes uvedených modelů jej odlišuje přítomnost slotu pro Express Cards a barevné výměnné či průsvitné kryty, které přiesou možnost personalizace vložením vlastní fotografie pod kryt (barvy krytů jsou zatím: béžová, vínová, modrá, černá a růžová). Z hlediska hardwarového je zde opět jako základ procesor Intel Atom na frekvenci 1,6 GHz, zpočátku se bude prodávat s klasickými disky o kapacitě 60 a 80 GB, koncem roku by měl přibýt i 120 GB disk. Displej má úhlopříčku 8,9" s rozlišením 1024 x 600 bodů a je matný. Součástí standardní dodávky je 1GB operační paměti a akumulátor o kapacitě 2200mAh, akumulátor s vyšší kapacitou bude možné dokoupit zvlášť.

Specialitou je předprogramovaná funkce Silent mode, která po stisknutí tlačítka F11 sníží frekvenci procesoru, čipsetu a výrazně sníží hlučnost počítače (samozřejmě i prodlouží trvanlivost baterie).

Notebook, který prozatím bude uváděn pouze se systémem Windows XP (linuxová verze prý možná začátkem příštího roku) by měl být dostupný od začátku října za cca 9490 Kč (bude záležet na aktuálním kurzu koruny vůči Euru).

Info: http://www.fujitsu-siemens.cz/

Michal Bareš

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení