Tip: změna velikosti obrázku na dvě kliknutí
Sada freewarových systémových utilit Microsoft PowerToys zjednodušuje v mnoha směrech…
další netbook na scéně
Další přírůstek do oblíbené kategorie levných mininotebooků, zvaných také netbooky, představila společnost Fujitsu Siemens Computers. Od ostatních dodnes uvedených modelů jej odlišuje přítomnost slotu pro Express Cards a barevné výměnné či průsvitné kryty, které přiesou možnost personalizace vložením vlastní fotografie pod kryt (barvy krytů jsou zatím: béžová, vínová, modrá, černá a růžová). Z hlediska hardwarového je zde opět jako základ procesor Intel Atom na frekvenci 1,6 GHz, zpočátku se bude prodávat s klasickými disky o kapacitě 60 a 80 GB, koncem roku by měl přibýt i 120 GB disk. Displej má úhlopříčku 8,9" s rozlišením 1024 x 600 bodů a je matný. Součástí standardní dodávky je 1GB operační paměti a akumulátor o kapacitě 2200mAh, akumulátor s vyšší kapacitou bude možné dokoupit zvlášť.
Specialitou je předprogramovaná funkce Silent mode, která po stisknutí tlačítka F11 sníží frekvenci procesoru, čipsetu a výrazně sníží hlučnost počítače (samozřejmě i prodlouží trvanlivost baterie).
Notebook, který prozatím bude uváděn pouze se systémem Windows XP (linuxová verze prý možná začátkem příštího roku) by měl být dostupný od začátku října za cca 9490 Kč (bude záležet na aktuálním kurzu koruny vůči Euru).
Info: http://www.fujitsu-siemens.cz/
Michal Bareš
Sada freewarových systémových utilit Microsoft PowerToys zjednodušuje v mnoha směrech…
Ukážeme vám zajímavý trik a specifický nástroj, který vám umožní rychle zjistit, které…
Filmová klasika, která není nikde jinde k dispozici: na webu digitální knihovny archive.org…
Pomocí PowerShellu si můžete nechat vygenerovat zprávu o stavu baterie vašeho notebooku,…
Bezkontaktní platby mobilními telefony se stávají běžnou záležitostí. Transakce…
Stačí objekt nebo okolí natočit chytrým telefonem či dronem a model umělé inteligence…
Na začátku května internetem prolétlo video, ve kterém se mladá žena snaží natankovat palivo…
Šok, který způsobila umělá inteligence, se pomalu dostává i do hudebního světa. První…