Menu

Google aktualizuje Android: uživatelé se mají na co těšit, dostanou spoustu novinek

01.03.2023 13:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Google aktualizuje Android: uživatelé se mají na co těšit, dostanou spoustu novinek

Google aktualizuje Android: uživatelé se mají na co těšit, dostanou spoustu novinek | foto: andrekheren/Pixabay

Nejrozšířenější mobilní operační platforma získá několik nových funkcí. Google se s nimi pochlubil tento týden na veletrhu MWC v Barceloně. Vylepšuje konektivitu, produktivitu, dostupnost, ale i zábavu.

Na přelomu zimy a jara se už tradičně koná v katalánské Barceloně veletrh mobilní a telekomunikační techniky. Kromě spousty zajímavostí a novinek, o kterých vás na našich stránkách informujeme, se se svou prezentací přidal i Google. Představil celou řadu vylepšení pro Android.

Patří mezi ně i inovativní pomocník v oblasti produktivity. Widget s názvem "Google Keep single note", něco jako úkolovník, umožní přístup k seznamu úkolů nebo nákupů přímo z domovské obrazovky.

Kromě toho bude už brzy možné přidávat komentáře k PDF souborům nebo označovat příslušné pasáže textu zvýrazňovačem, a to přímo v aplikaci Google Disk pro Android. Možné budou také jednoduché editační úpravy, jako skrývání, funkce Zpět, mazání apod.

Vylepšení se dočkala také služba Google Meet. Nový systém potlačení šumu odfiltruje nepříjemný hluk na pozadí při konverzaci.

Pro Chromebooky bude také brzy k dispozici funkce Fast Pair, rychlého párování. Například sluchátka, která jsou už technologií Bluetooth spárována se smartphonem, se automaticky připojí i k přidruženému Chromebooku.

Android dostane mnoho inovací

bt-sync

Google posiluje androidovský ekosystém. Jakmile už budete mít jednou spárované BT zařízení, například sluchátka, bude to fungovat univerzálně i pro další přidružená zařízení. | Zdroj: Google

Google uživatelům také nabízí nové možnosti kombinací v aplikaci Emoji Kitchen. Uživatelé softwarové klávesnice Gboard mohou kombinovat různé emotikony a vytvářet tak nové obrázky. V aplikaci Peněženka se do budoucna objeví nové animace pro potvrzování plateb.

Bez povšimnutí nezůstal ani prohlížeč Chrome. Od března bude možné zvětšit velikost textu, obrázků a videí až o 300 procent. Rozložení stránky se nezmění.

Některé změny se týkají i systému pro nositelná zařízení WearOS. Při vytváření seznamů úkolů jsou k dispozici nové zkratky pro Google Keep. Dále půjde nastavit režim monofonního zvuku, který by měl pomoci vyřešit problémy s orientací. Pro nastavení displejů je k dispozici korekce barev a režim odstínů šedi.

Zdroj: Fonearena

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Dal ten člínek moc práce?

  Bulvární titulek hloupého pseudočlánku v CHIPu? No potěš Google.

  Reagovat na komentář

  hodnotné

  Reakce na Milan: přesně tak, verze od verze klade větší problémy na používání.

  Reagovat na komentář

  Nic moc

  Mě by víc zajímalo, jaká přibudou uživatelská omezení a ku*vítka. Tedy, jestli je vůbec bezpečné na nový systém přejít.
  Ta takzvaná vylepšení nestojí za řeč.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení