Menu

Google Fast Flip

17.09.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
nová služba pro čtení článků

Google spouští službu pro čtení článků Fast Flip

Google představuje novou službu pro čtení článků, která dostala název Google Fast Flip. Tato funkce je experiment v rámci Google Labs, na němž Google spolupracuje s partnery, a jehož účelem je zjistit, jak lidé objevují a konzumují média. Služba v sobě kombinuje nejlepší funkce tisku a webu, takže uživatel může procházet na internetu stránky stejně snadno, jako kdyby listoval časopisem. Fast Flip pokrývá zpravodajství, tematické články, názorovou rubriku a další novinářské žánry z více než třech desítek špičkových vydavatelů, jakými jsou New York Times, Atlantic, Washington Post, Salon, Fast Company, ProPublica nebo Newsweek.

Služba je od samého počátku dostupná v americké verzi Google Labs a její obsah bude prozatím v angličtině. V průběhu experimentu bude Google přidávat obsah i od partnerů.

„Společnost ProPublica je ráda, že byla přizvána ke spolupráci na produktu Google Fast Flip," prohlásil šéfredaktor ProPublica Paul Steiger, který rovněž dodal: „Doufáme, že Flip se ukáže jako dobrý nástroj pro procházení internetového obsahu. A jsme velice rádi, že Google projevuje zájem o partnerství jak s předními neziskovými organizacemi, tak s velkými společnostmi, které uvádějí na trh nové technologie."

 

Petr Kratochvíl

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení