Menu

Google maže Gmail účty: co musíte udělat, aby se vám čistka vyhnula?

17.05.2023 11:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Google maže Gmail účty: co musíte udělat, aby se vám čistka vyhnula?

Google maže Gmail účty: co musíte udělat, aby se vám čistka vyhnula? | foto: stockking / Freepik

Společnost Google v nedávném prohlášení uvedla, že nasedne na nový způsob práce s odloženými či dlouho nepoužívanými profily v rámci svých platforem. Čistka, jak lze tyto změny také označit, začne již letos.

V jednoduchosti Google oznámil, že v prosinci bude z platformy označovat ty účty, které jsou nepoužívané alespoň 2 roky. Nařízení se dotkne osobních účtů Google, nebude však zahrnovat účty spravované firmami nebo školami. Účty s videi na YouTube nebudou odstraněny, aby byl zachován historický obsah. 

Jak je patrné z podmínek, čistka se bude týkat skutečně jen velmi omezeného počtu uživatelů. V největším procentu případů se tak vůbec nemusíte o svůj Gmail bát.

Google maže nepoužívané účty – co dělat?

Pokud ale nepoužíváte Google účet déle jak dva roky, bude odstraněn. Nutno však myslet i na to, že s ním budou odstraněna i náležící data. Takže e-mailová schránka v rámci Gmailu, fotky z galerie Fotek Google, historie navštívených míst v Mapách Google a samozřejmě také soubory z cloudového úložiště Disku Google.

Mazání nepoužívaných profilů započne v prosinci 2023, do té doby mají uživatelé čas svá data transformovat – anebo začít účet znovu používat. Google hodlá postupovat v několika fázích, začne s účty Gmail, které byly vytvořeny, ale nikdy nebyly použity.

Aby se americký gigant ujistil, že nedojde k odstranění účtu bez vědomí uživatele, plánuje v průběhu druhého pololetí zasílat informativní e-maily a upozornění.

A co může uživatel udělat pro to, aby jeho případný neužívaný profil nebyl odstraněn? Určitě nestačí se k účtu jen jednou přihlásit. Google doporučuje se pravidelně přihlašovat nebo provádět základní činnosti, jako je čtení nebo odesílání e-mailů, používání Disku Google, sledování videí na YouTube, stahování aplikací z Obchodu Play, vyhledávání na Googlu a podobně. Zkrátka začít svůj profil znovu používat.

Zdroj: Blog Google

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Já sice nemám na youtube žádne video,ale mám tu sestavené plalisty,spoustu plalistů,jsem trvale příhlášen a deně hraju videa na youtube,navíc pravidelně používám gmail,kam mi pravidelně chodí odpovědi od ostatních youtuberů na moje komentáře pod videi!!!!!Tak pevně doufám že se mě to mazání nebude týkat!!!!!!!!

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení