Menu

Google Nákupy už zvyšují českým eshopům návštěvnost o 5 %

23.03.2012 07:05 | Redakce Chip + Přidat komentář
Jen několik měsíců od uvedení české lokalizace Google Nákupy, srovnávače cen zboží od Google.com, začal generovat českým eshopům zajímavou návštěvnost.

Statistiky založil na výsledcích z několika set webových stránek a eshopů, které má ve své správě a jde o největší testovaný vzorek na trhu. Z prvotního průzkumu vyplývá, že již nyní srovnávač cen zboží Google Nákupy generuje českým eshopům přibližně 5 % návštěvnosti pocházející z vyhledávání Googlu.

Česká služba Google Nákupy je zatím jen lehkým úvodem do řešení, jež Google přináší. V několika větších ekonomikách, jako je Německo, USA, Velká Británie a pár dalších, je tato služba podstatně silnější a přímo integrovaná do přirozeného výsledku vyhledávání stejně, jako třeba v České republice jsou Google Places. Administrace služby Google Nákupy má zatím jen vlastní statistiky a není viditelná v Google Analytics. Výsledky tam jsou totiž spojeny s klasickým vyhledáváním na Googlu.

Z prvotního průzkumu českých eshopů je však už nyní patrné, že z celkového vyhledávání skrze Google chodí díky Google Nákupům na české eshopy zhruba 5 % návštěvníků. Pro porovnání, např. srovnávač Heureka.cz tvoří českým eshopům přibližně 13 % návštěvnosti a Zboží.cz dokonce 73 %.

Jaký potenciál Google nákupy mají?

Dojde-li k zařazení služby Google Nákupy do běžných výsledků vyhledávání Google.cz, může být tento vyhledavač již během krátké chvilky zdrojem až 40 % návštěvnosti pro české eshopy, samozřejmě jde o každoměsíční návštěvnost.

Současných 5 % není mnoho, ale není to ani zanedbatelné. Vždyť Heureka.cz generuje pouze cca 2,5krát více. V momentě, kdy Google integruje Google Nákupy do běžného výsledku vyhledávání i v České republice, bude se jednat o velmi důležitý zdroj obratu pro eshopy,říká k prvním výsledkům návštěvnosti David Bauckmann, technický ředitel Effectix.com.

Už nyní aktuální data o návštěvnosti počeštěné služby Google Nákupy hovoří o tom, jak zajímavá oblast to pro české eshopy v blízké budoucnosti bude.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení