Menu

Google přidává do svých Map nové funkce: na své si přijdou především motoristé

26.07.2022 07:50 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Google přidává do svých Map nové funkce: na své si přijdou především motoristé

Google přidává do svých Map nové funkce: na své si přijdou především motoristé | foto: Dan Gold/Unsplash

Uživatelé nejrozšířenější mapové služby, Map Google, se mohou těšit na řadu nových funkcí, které využijí zejména řidiči.

Google neustále pracuje na vylepšování svých služeb, mapové nevyjímaje. Jedna z nově plánovaných se týká především řidičů vozidel, kteří využívají Mapy při plánování svých tras a navigaci. Jejím cílem je, aby navržená trasa byla co nejefektivnější z hlediska spotřeby energie a paliv.

Nová funkce byla před časem spuštěna v USA. V budoucnu by měla pracovat s ještě více detaily. Pro dosažení svého plánovaného cíle si uživatelé budou moci vybrat, jakým typem pohonné jednotky je vybaven jejich automobil. Na výběr jsou čtyři typy motorů: benzinový, naftový, elektrický a hybridní. Na základě těchto informací by Mapy měly být schopny optimalizovat energetické úspory.

Uživatelé Map Google se mohou těšit: Google ukazuje praktické inovace

trafficwidget

Nedávno Google uvolnil novou funkci pro Mapy Google, která zobrazuje provoz v okolí ve formě widgetu. | Zdroj: Google

Další praktickou novinkou mapové služby je zavedení rychlostních limitů. Podle serveru Smartdroid to vyžaduje nové nařízení EU o rychlostních asistentech. Do budoucna můžeme očekávat, že pro Android Auto a Android Automotive se takové zobrazení může dokonce stát povinné.

Fází postupného uvolňování si už také prošel nový dopravní widget, takže nyní už by měl být k dispozici všem. První uživatelé si jej mohli užít už před několika týdny. Jeho prostřednictvím lze zobrazit aktuální dopravní situaci v okolí aktuální polohy uživatele.

Kromě nových funkcí pro řidiče jsou také k dispozici drobná vylepšení pro sdílení míst. Byla upravena ikona pro kontakty, která se zobrazuje při sdílení polohy a není k dispozici profilový obrázek. Do budoucna také půjde v Mapách pro iOS sdílet i vlastní polohu.

Zdroj: 9to5GoogleSmartdroid

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení