Menu

Google přináší novinku do vyhledávání: nekonečné skrolování ale nemusí vyhovovat všem

08.12.2022 12:35 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Google přináší novinku do vyhledávání: nekonečné skrolování ale nemusí vyhovovat všem

Google přináší novinku do vyhledávání: nekonečné skrolování ale nemusí vyhovovat všem | foto: Firmbee/Pixabay

Patříte-li do slupiny uživatelů vyhledávání Google, pak jste jistě postřehli, že výsledky vyhledávání se už nějakou dobu nezobrazují na stránkách. Plynulé skrolování se stalo standardem. Brzy se to má objevit i pro PC.

Vlastnost, kterou má vyhledávání Google na mobilních telefonech, by se měla brzy objevit i pro stolní počítače. Google o tom informuje ve svém příspěvku na Twitteru. Jako první se novinky dočkají uživatelé USA. Pro ně už platí, že výsledky vyhledávání na desktopu se už nezobrazují ve stránkovaném formátu. Všechny výsledky jsou na jedné stránce a lze je prohlížet průběžným skrolováním.

Google upřesňuje, že v novém zobrazení se na jedné straně zobrazí až šest předchozích stránek výsledků. Google změnu vysvětluje usnadněním zobrazení ve vyhledávání.

Průběžné skrolování na deskopu: v češtině pravděpodobně až v průběhu příštího roku

googlesearch

| Zdroj: Obi - @pixel6propix/Unsplash

Zástupci Googlu prozatím neupřesnili, kdy bude tato novinka dostupná také na počítačích, které používají české prostředí. Zkušenosti z dřívějších uvolňování ale ukázaly, že internetová společnost podobné inovace pro ostatní regiony uvolňuje velmi rychle.

Ne všichni uživatelé ale novinku hodnotí kladně. K nejčastějším výtkám nového formátu průběžného skrolování patří rychlá ztráta orientace v zobrazených výsledcích. Zatímco dříve bylo snadné si zapamatovat, že relevantní výsledek byl například na třetí straně, v novém pojetí se uživatel snáze ztratí. Také je poukazováno na skutečnost, že Google může měnit pořadí stránek. Pak by snad pomohlo přidávat si stránky raději hned do záložek.

Zdroj: Twitter

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení