Menu

Grafická karta s gigabajtem paměti

15.01.2008 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Firma ASUSTeK Computer uvedla na trh první model grafické karty s 1GB grafickou pamětí GDDR3.

Grafická karta s gigabajtem paměti

Firma ASUSTeK Computer uvedla na trh první model grafické karty s 1GB grafickou pamětí GDDR3. Jde o grafickou kartu EN8800GT/HTDP/1G, která je osazena grafickým procesorem NVIDIA GeForce 8800GT nejnovější generace. Navíc karta nabízí novou integrovanou funkci SmartDoctor, která umožňuje přetaktovat Shader Clock až o 10 %.

PodleASUSTeKu je velikost paměti je velmi důležitá, protože dokonce i výkonný grafický procesor může být omezován pomalou či nedostatečnou pamětí. Čím více paměti má grafická karta k dispozici, tím více dat může uložit, a nemusí proto využívat pomalejší přístup k operační paměti (RAM) počítače. Nejnovější počítačové hry mají na grafickou paměť velké požadavky, které se podle vývojářů budou i nadále zvyšovat. 

Komentář redakce: Těžko říci, zda má cenu grafickou kartu s gigabajtem paměti smysl kupovat. Pro některé aplikace a hry určitě ne. Až se k nám dostane karta na testy, napíšeme více. V minulosti se ale nárůst výkonu u karet s extrémně velkou pamětí příliš neprojevil.

Pavel Trousil 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení