Menu

Hackerská olympiáda

21.05.2012 16:57 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nadcházející olympijské hry 2012 v Londýně jsou bezpochyby jednou z nejvíce očekávaných sportovních událostí roku. Mezi počítačovými piráty však také tradičně patří k oblíbeným tématům sociálního inženýrství.

Experti ze společnosti Trend Micro nedávno odhalili podvod v podobě loterie, která slibuje bezplatný „cestovní balíček“ na akci. Někteří on-line podvodníci ale tentokrát používají jinou taktiku. Místo typických podvodů souvisejících s olympiádou, kdy uživatelé mohou údajně vyhrát vstupenky na akci, přijde nový typ malwaru maskovaný za e-mailové poradenství.

Uživatelům dorazí e-mailová zpráva, která varuje příjemce před falešnými internetovými stránkami a organizacemi prodávajícími vstupenky na olympijské hry v Londýně. Mail obsahuje oficiální logo této události, které má příjemce přesvědčit o pravosti mailu. Ke zprávě je přiložen .doc soubor, který obsahuje seznam falešných prodejců vstupenek. Ve skutečnosti je však sama příloha nebezpečným souborem, který byl společností Trend Micro detekován jako „TROJ_ARTIEF.ZIGS“. Malware využívá zranitelnosti vyrovnávací paměti zásobníku RTF přetečení (zranitelnost označená jako CVE-2010-3333) k nasazení backdooru BKDR_CYSXL.A. Ten může provádět celou řadu škodlivých operací, mezi které patří například mazání či vytváření souborů, nebo dokonce vypnutí infikovaného systému.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení