Menu
CHIP Speedtest

Rychlé přídavné úložiště s podporou USB 3.1

10.07.2018 15:16 | Milan Loucký
Rychlé přídavné úložiště s podporou USB 3.1

Pokud se vašemu notebooku, počítači či tabletu nebo třeba televizoru náhle nedostává místa, máme řešení. SanDisk Ultra Fit přichází s USB 3.1 a s kapacitami 16, 32, 64, 128 a 256 GB.

Pomocí tohoto zásuvného modulu s vysokorychlostním USB 3.1 můžete přenášet soubory rychlostí 15x vyšší, než kdybyste využívali paměťové zařízení s USB 2.0. Tento šikovný rozšiřující disk můžete používat nejen pro přenos dat mezi dvěma zařízeními tam, kde není jiná možnost, ale můžete ho – díky jeho efektivnímu (rozměrově malému) a efektnímu (na pohled) provedení – ponechat v zásuvce USB (plug-and-stay) a využít jeho služeb ve formě externího disku. Ostatně, nejvyšší dodávaná kapacita, 256 GB, už opravdu stojí za úvahu.

ultra-fit-bg Tento kompaktní flash disk je navržen jako plug-and-stay úložiště pro notebooky, tablety, televizory, herní konzole, autorádia a další zařízení. Připojte jej a v okamžité získáváte úložiště, které je vždy s vámi na palubě!

Cenově jsou tato paměťová zařízení postavena tak, že 16GB verzi pořídíte za už zhruba 220 korun, 256GB verze pak přijde na cca 2600 Kč. Díky vysokorychlostnímu rozhraní USB 3.1, pokud jej současně podporuje i vaše zařízení, do kterého SanDisk připojíte, můžete dosahovat rychlostí stahování až 130 MB/s. Rychlost zápisu na toto zařízení pak je patnáctinásobná ve srovnání s rychlostí USB standardu 2.0. A tak typický celovečerní film přesunete na toto úložiště za méně než 30 sekund.

Pokud nainstalujete na počítač program SanDisk SecureAccess a vytvoříte na Ultra Fit USB 3.1 soukromý adresář, pak můžete nechat soubory, ukládané do této složky šifrovat pomocí 128bitového klíče AES. Díky tomu budou vaše důležité soubory chráněny přístupovým heslem a na disku budou uloženy šifrovaně. A ejhle, třeba se vám to může hodit pro splnění pravidel v květnu v planost vstoupivšího nařízení Evropské unie, GDPR.

Kromě šifrovacího softwaru nabízí výrobce SanDisk i možnost stáhnout si software pro obnovu dat RescuePRO Deluxe. Tento software umožňuje obnovení souborů, které byly omylem smazány.

Paměťová jednotka USB Flash Drive SanDisk Ultra Fit USB 3.1 je zpětně kompatibilní, takže ji můžete připojit do libovolného portu USB 3.0 nebo USB 2.0. Jediným omezením pak bude pomalejší přenos dat, daný definicemi standardů USB 2.0 či 3.0.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání