Menu
CHIP Speedtest

Yi kamerky oficiálně na našem trhu

26.05.2016 13:29 | Michal Bareš
Yi kamerky oficiálně na našem trhu

Čínský výrobce kamer a kamerových systémů Yi vstupuje prostřednictvím firrmy Lion Mobile na český trh. 

Podle představitelů firmy Lion Mobile se kamerky Yi u nás doposud prodávaly v rámci šedého dovozu i pod označením Xiaomi. Vztah mezi Yi a Xiaomi je takový, že Xiaomi vyhledává startupy, navazuje s nimi spolupráci a prodává je ve velkém. Výhodou oficiálního dovozu oproti tomu šedému je pro lepší servis  pro zákazníka (například u kamer v případě poškození výměna kus za kus) i jistota, že kupuje originálůní zboží. Oficiální kamerky jsou lokalizované do češtiny včetně aplikací a návodů. Více informací lze nalézt na stránkách yistyle.cz.

Starší kamerka Yi Home má HD rozlišení s 20 fps, nočním viděním, obousměrným přenosem zvuku (integrovaný reproduktor a mikrofon) a má také monitor aktivity (detektor pohybu). Stojí oficiálně 1 199 Kč. Akční kamerka Yi Action stojí 2 499 Kč a má Full HD s 60 fps nebo HD při 120 fps či 480p s 240 fps. Kromě videa umožňuje i snímání statických obrazů. Kamerka má Wi-Fi a BT, v prostředí aplikace lze provádět nastavení. Yi Dash do auta má Full HD rozlišení při 60 fps a 165° úhlem pohledu. Má i 2K rozlišení, ale to jen při 30 fps. Zajímavou schopností je chytrý asistent ADA, který dokáže upozornit uživatele při vyjetí z pruhu, případně při hrozící havárii. Prodejce tvrdí, že má skvělé noční záběry. Cena je 2 499 Kč.

Novinkou je Yi Home IP Camera 2 s vyšší snímkovací frekvencí (Full HD při 25 fps), podporou HDR a 130° záběrem. Dokáže detekovat lidi, dětský pláč a umožňuje i rozpoznání oblyčeje, takže pokud přijde do jejího záběru někdo cizí, pošle upozornění. Nová verze přijde oficiálně na 2 499 Kč. Lion Mobile představil v evropské premiéře i nové sportovní kamerky Yi Action II 4K (4K rozlišení má při 60 fps, Full HD při 120 fps, HD při 240 fps). Na 1430mAh baterii zvládnou pořídit dvě hodiny záznamu ve 4K, mají snímač od Sony (IMX337), 155° úhel pohledu, elektronickou stabilizaci obrazu, světelnost F2.8, duální mikrofon, 2,4GHz i 5GHz Wi-Fi, 2,2" displej s rozlišením 640 x 360 bodů a stojí předběžně 6 990 Kč. Kamerka není vodotěsná, je potřeba speciální pouzdro, které se dokupuje (není součástí výbavy). Začne se prodávat během června.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání