Menu

Hewlett-Packard

05.06.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
nové ekologické aktivity

Hewlett-Packard: představilo nové ekologické aktivity

Společnost Hewlett-Packard představila rozšíření programu HP Eco solutions v podobě nových produktů, služeb a postupů, které splňují nejvyšší nároky na šetrnost k životnímu prostředí.

Zřejmě „nejviditelnější" ekologickou novinkou společnosti HP se stane kampaň Power to change - jejím cílem je výrazněji podpořit ochranu životního prostředí. Kampaň je zaměřena na každého běžného uživatele počítače, který má nyní možnost si zdarma stáhnout speciální nástroj (widget) monitorující chod počítače. Tento nástroj sleduje celkovou energetickou spotřebu a dokáže vyčíslit, kolik energie uživatel ušetří používáním spánkového režimu nebo vypnutí počítače. Uživatelé tak mohou vidět vlastní energetickou spotřebu a sledovat případné změny. Více informací o nástroji Power to change, stejně jako možnost jeho stažení lze najít na webu www.hp.com/powertochange

HP odhaduje, že pokud 100 000 uživatelů vypne svůj pracovní počítač po skončení pracovní doby, ušetřená energie by mohla činit více než 2 680 kW/h a snížení emisí karbonu by tak dosáhlo téměř 1 600 kilogramů denně. Tato čísla odpovídají více než 105 automobilům, které by každý den nevyrazily na silnice.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení