Menu

HP Photosmart Pro B8850

31.03.2008 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nová inkoustová tiskárna formátu A3+

HP Photosmart Pro B8850

Před 20 lety uvedla společnost HP na trh první inkoustovou tiskárnu HP DeskJet a za dvacet let se toho hodně změnilo. Inkoustový tisk nabízí vyšší fotokvalitu a leckdy i lepší tiskové náklady než tisk laserový. Pokud navíc chcete tisknout na média větších roměrů, jsou inkoustovky stále řádově levnější než barevné laserovky.

Nově uvedená tiskárna HP Photosmart Pro B8850 umí tisknout na papír A3+ a v portfoliu HP představuje druhou nejlevnější inkoustovou tiskárnu tohoto formátu. Její doporučená koncová cena je 13 490 Kč vč. DPH (včetně inkoustů). Používá 8 nezávislých inkoustů Vivera, mezi nimiž najdeme i jeden šedý, který napomáhá kvalitě tisku v případě produkce černobílých fotografií. Maximální optimalizované rozlišení je 4800 dpi. Výhodou tohoto modelu je možnost tisku na papír vyšší gramáže do 380 g/m2 (nebo na speciání média typu canvas), který tiskárnou prochází přímo. Pokud jde hlavně o rychlost, uživatel může vybrat 200listový automatický podavač pro běžný papír, který se ale při průchodu tiskárnou klasicky ohýbá. Zajímavou technologickou inovací je elekrostatická detekce kapek, která zajišťuje co nejvyšší kvalitu tisku. Kapka, která dopadá na médium prochází čidlem, jež dokáže změřit její velikost a v případě, kdy nastanenějaký problém, elektronika vyřadí danou trysku a nahradí ji okolními tryskami. Barevnou přesnost zajišťuje rovněž hardwarová kalibrace barev, kterou si provádí tiskárna sama. Tiskárna je určena pro pokročilé amatéry nebo méně náročné profesionální uživatele. HP Photosmart Pro B8850 se k počítači připojuje pomocí rozhraní USB, ethernetovou přípojku u tohoto modelu výrobce neuvede, ta je až u vyššího modelu B9180.

Michal Bareš

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení