Menu

HP už má také ultrabook

30.01.2012 13:35 | Redakce Chip + Přidat komentář
HP už má také ultrabook

HP už má také ultrabook | foto: CHIP

Společnost HP představila svůj první ultrabook pro firemní zákazníky, jehož přednostmi jsou tenký design, nástroje pro zabezpečení a rychlý SSD disk. Podle výrobce vydrží 9,5 hodiny.

Utrabook HP Folio13 nabízí výdrž baterie až 9,5 hodiny, což je v porovnání s ostatními aktuálně dostupnými ultrabooky na trhu nejvyšší hodnota. Díky této přednosti tak již uživatelé nemusejí být v průběhu pracovního dne vázáni na dobíjecí adaptér.
Přenosný počítač HP Folio13 má na výšku pouze 18 milimetrů, úhlopříčka jeho displeje BrightView s HD rozlišením je široká 13,3" a jeho hmotnost pouze 1,5 kilogramu.  Notebooky jsou osazeny nejnovějšími procesory Intel Core a podporuje technologii Intel Rapid Start (urychluje start notebooku  a probouzení operačního systému z režimu spánku).
HP Folio13 je vybaveno podsvícenou klávesnicí, která usnadňuje práci ve zhoršených světelných podmínkách. V nabídce je celá řada portů, včetně RJ-45 nebo USB 3.0. Data jsou v HP Folio13 ukládána na rychlý disk typu SSD s kapacitou 128 GB.
Notebook je vybavený bezpečnostním TPM čipem, který chrání informace uložené na disku. Ve výbavě je rovněž zvukový systém Dolby Advanced Audio a webová kamera HP TrueVision HD s vysokým rozlišením. Ultrabook je vybaven operačním systémem Windows 7 Professional.
Utrabook HP Folio13 bude na českém trhu dostupný na konci ledna tohoto roku a předpokládaná doporučená koncová cena je 24 499 Kč včetně DPH.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení