Menu

Hrozbami budoucnosti jsou narušení dat a ztráta zařízení

22.05.2012 07:43 | Redakce Chip + Přidat komentář
Podle firmy Symantec unikly kvůli hackerům v roce 2011 na internet informace o 187 milionech identit.

Nejčastější příčinou „zcizení“ dat, která mohla usnadnit krádež identity, byla krádež nebo ztráta počítače nebo jiného zařízení, na kterém jsou data ukládána a přenášena – jako jsou například chytré telefony, USB flash disky nebo zálohovací zařízení. Narušením dat, které bylo způsobeno krádeží nebo ztrátou zařízení, unikly informace o 18,5 milionu identit. Důvod je prostý. Prodej tabletů a smartphonů převyšuje prodej osobních počítačů a na mobilních zařízeních je tak stále více citlivých informací. Zaměstnanci ve firemním prostředí stále častěji využívají chytré telefony a tablety, přitom je ale firmy nejsou schopné zabezpečit a spravovat. Může proto snadno dojít k úniku dat, například při ztrátě mobilního zařízení, pokud nejsou přístroje dostatečně zabezpečené.

Společnost Symantec provedla na území USA zajímavý „pokus“. V několika městech „ztratila“ chytré telefony, které obsahovaly (falešné) citlivé informace. V telefonech byl zároveň nainstalován monitorovací software, který sledoval aktivity v telefonu. A výsledek pokusu? Zpět k „majiteli“ se vrátilo (překvapivých) 50 % zařízení, nicméně 96 % nálezců se pokoušelo získat přístup k citlivým datům v telefonu. Podrobnější informace o tomto zajímavém "testu" najdete na webu Symantecu pod jménem "Honey Stick project" (zde odkaz přímo na pdf dokument).

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení