Hardwarové tipy: stanovení spotřeby energie a energetické účinnosti, a jak zabránit dialogu pro USB
Jednoduchým způsobem si můžete ve Windows vytvořit přehled o energetické spotřebě. Hodí se to…
Youtuber známý pro ničení všeho možného vyzkoušel konzoli Steam Deck. Jak to dopadlo? | foto: Valve / Steam Deck press kit
V únoru letošního roku společnost Valve, která zřizuje také obchod s digitálními kopiemi her Steam, představila dlouho očekávaný handheld vlastní výroby jménem Steam Deck. Ten si teď vzal do parády youtuber JerryRigEverything, který se specializuje na destrukci různých druhů elektroniky.
Steam Deck je skoro 30 centimetrů široká, 11,7 centimetru vysoká a 5 centimetrů tlustá přenosná herní konzole, kterou rozhodně nelze označit za kapesní, jak bylo ve zvyku u starších handheldů od Sony a Nintenda. Má však výhodu v tom, že dokáže díky vysokému výkonu spustit spoustu her ze Steamu takřka kdekoliv. Závislí jste pouze na výdrži, která je dle recenzí při hraní náročných titulů maximálně hodinu a půl.
Na tento počin výrobce Valve se nyní zaměřil také oblíbený tvůrce videí Zack Nelson s přezdívkou JerryRigEverything. Ten se většinou specializuje na nejnovější smartphony, které provede očistcem, ergo svou zkouškou odolnosti. Jak to v jeho podání dopadlo se Steam Deckem?
Nejprve se pustil do displeje, který najdeme ve středu přední strany Decku a je celodotykový. Podle pravidel Mohsovy stupnice tvrdosti se začaly drobné oděrky objevovat už na úrovni 2, přičemž ostré škrábance a vrypy přišly na úrovni 5, 6 a 7. Chybět nesměla ani obligátní zkouška ohněm, v rámci které ničitel přikládá k obrazovce plamen ze zapalovače. Na 7″ LCD panelu Decku se objevila skvrna o velikosti desetikoruny, po chvilce ale zmizela.
| Zdroj: YouTube kanál JerryRigEverything
Posléze došlo na konstrukci, která je prakticky celá z plastu. Zackův žiletkový nůž neměl problém s přední stranou, zády ani jednotlivými ovládacími prvky, jako jsou tlačítka A, B, X, Y, analogové páčky a horní triggery. Na závěr každého testu následuje ještě pokus o zlomení holýma rukama. I v této pekelné disciplíně handheld obstál. Na celý test odolnosti se můžete podívat v přiloženém videu, není to však podívaná pro slabé povahy.
Pakliže byste si chtěli Steam Deck zakoupit, máme pro vás špatnou zprávu. Jako většina herních konzolí, i on je v tuto chvíli extrémně nedostatkovým zbožím. Přímo na webu výrobce jsou nabízeny tři varianty lišící se vnitřní pamětí a také přídavným antireflexním sklem pro hraní v terénu. Cena začíná na 419 eurech (10 300 Kč včetně DPH), avšak udávaná dostupnost je “říjen 2022 nebo později”.
Zdroj: JerryRigEverything / YouTube
Jednoduchým způsobem si můžete ve Windows vytvořit přehled o energetické spotřebě. Hodí se to…
Zejména u levnějších mobilů se systémem Android dosáhne interní paměťové úložiště rychle…
Mapy od společnosti Google jsou zdaleka nejpoužívanější navigační službou pro pěší i pro…
Na využívání Wi-Fi sítí jsme si už zvykli natolik, že jejich přítomnost a heslo k připojení…
Složitá ekonomická situace ovlivňuje také evropský trh se smartphony. Aktuální průzkum…
Netflix stále patří k nejoblíbenějším poskytovatelů seriálů a filmů mezi streamovacími…
Výrobce čipů především pro mobily měl zaplatit pokutu v řádu miliard. Evropský soud ale nyní…
Nová služba Prime Air, která bude doručovat zásilky letecky prostřednictvím autonomních dronů…