Menu

Youtuber známý pro ničení všeho možného vyzkoušel konzoli Steam Deck. Jak to dopadlo?

25.05.2022 07:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Youtuber známý pro ničení všeho možného vyzkoušel konzoli Steam Deck. Jak to dopadlo?

Youtuber známý pro ničení všeho možného vyzkoušel konzoli Steam Deck. Jak to dopadlo? | foto: Valve / Steam Deck press kit

V únoru letošního roku společnost Valve, která zřizuje také obchod s digitálními kopiemi her Steam, představila dlouho očekávaný handheld vlastní výroby jménem Steam Deck. Ten si teď vzal do parády youtuber JerryRigEverything, který se specializuje na destrukci různých druhů elektroniky.

Steam Deck je skoro 30 centimetrů široká, 11,7 centimetru vysoká a 5 centimetrů tlustá přenosná herní konzole, kterou rozhodně nelze označit za kapesní, jak bylo ve zvyku u starších handheldů od Sony a Nintenda. Má však výhodu v tom, že dokáže díky vysokému výkonu spustit spoustu her ze Steamu takřka kdekoliv. Závislí jste pouze na výdrži, která je dle recenzí při hraní náročných titulů maximálně hodinu a půl.

steam deck v testu odolnosti

Na tento počin výrobce Valve se nyní zaměřil také oblíbený tvůrce videí Zack Nelson s přezdívkou JerryRigEverything. Ten se většinou specializuje na nejnovější smartphony, které provede očistcem, ergo svou zkouškou odolnosti. Jak to v jeho podání dopadlo se Steam Deckem?

Nejprve se pustil do displeje, který najdeme ve středu přední strany Decku a je celodotykový. Podle pravidel Mohsovy stupnice tvrdosti se začaly drobné oděrky objevovat už na úrovni 2, přičemž ostré škrábance a vrypy přišly na úrovni 5, 6 a 7. Chybět nesměla ani obligátní zkouška ohněm, v rámci které ničitel přikládá k obrazovce plamen ze zapalovače. Na 7″ LCD panelu Decku se objevila skvrna o velikosti desetikoruny, po chvilce ale zmizela.

| Zdroj: YouTube kanál JerryRigEverything

Posléze došlo na konstrukci, která je prakticky celá z plastu. Zackův žiletkový nůž neměl problém s přední stranou, zády ani jednotlivými ovládacími prvky, jako jsou tlačítka A, B, X, Y, analogové páčky a horní triggery. Na závěr každého testu následuje ještě pokus o zlomení holýma rukama. I v této pekelné disciplíně handheld obstál. Na celý test odolnosti se můžete podívat v přiloženém videu, není to však podívaná pro slabé povahy.

Pakliže byste si chtěli Steam Deck zakoupit, máme pro vás špatnou zprávu. Jako většina herních konzolí, i on je v tuto chvíli extrémně nedostatkovým zbožím. Přímo na webu výrobce jsou nabízeny tři varianty lišící se vnitřní pamětí a také přídavným antireflexním sklem pro hraní v terénu. Cena začíná na 419 eurech (10 300 Kč včetně DPH), avšak udávaná dostupnost je “říjen 2022 nebo později”.

Zdroj: JerryRigEverything / YouTube

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení