Menu

Hybridní disky Seagate

09.10.2007 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Firma Seagate začala dodávat hybridní 2,5" pevné disky

Hybridní disky Seagate

Firma Seagate začala dodávat hybridní pevné disky řady Momentus 5400 PSD určené pro notebooky. Hybridní disky kombinují technologii flash a klasický magnetický záznam pevných disků, což by mělo vést ke zrychlení přístupových dob i přenosové rychlosti a zároveň by se měla snižovat spotřeba disků - to je důležité pravé u notebooků, protože by tak měly déle vydržet pracovat na akumulátor.

Hybridní disky podporuje operační systém Windows Vista - konkrétně funkce ReadyDrive. Zkrátit by se měla mimo jiné doba bootování. Disky s rozhraním SATA se dodávají v kapacitách 80, 120 a 160 GB a flash paměť má velikost 256 MB. Rychlost otáčení plotny je 5400 ot./min.

První měření ovšem ukazují, že přidání flash paměti má žádný, nebo téměř žádný efekt. Doba bootování se totiž v našem testu v porovnání s běžným diskem zkrátí jen o sekundu (z 54 na 53 sekund) a výdrž na baterie o dvě minuty (z 2:39 na 2:41).

Pavel Trousil

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení