Menu

IBM spouští stránky věnované Linuxu

14.02.2008 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
IBM spouští webové stránky, kde chce jak současné, tak potencionální zákazníky informovat o dění v „otevřeném světě“ a o možnostech integrace aplikací IBM s Linuxem či OpenOffice.org.

IBM spouští speciální stránky věnované Linuxu

IBM jako jeden z hlavních hráčů na poli otevřených technologií potvrzuje svůj kladný postoj k Linuxu a open-source také v České republice. IBM ČR ve spolupráci s OSS Alliancí spouští vlastní webové stránky, kde chce jak současné, tak potencionální zákazníky informovat o dění v „otevřeném světě“ a o možnostech integrace aplikací IBM s Linuxem či OpenOffice.org.

IBM byla jednou z prvních firem, která na konci 90. let aktivně přijala Linux. Spojení IBM a Linux je v roce 2008 důležitější než kdykoli předtím. Právě dnes, kdy zákazníci optimalizují své rozsáhlé IT infrastruktury, snaží se je zabezpečit před novými hrozbami zvenku i zevnitř a zároveň požadují otevřenost, flexibilitu a znovupoužitelnost, je open source a Linux již nedílnou součástí IT strategií.

Právě proto vznikly stránky, které  mají za cíl shromažďovat informace o spojení IBM-Linux a vším co s ním souvisí na jednom místě a v českém jazyce. Ale nejen to. IBM nabízí celosvětově široké portfolio hardwarových i softwarových produktů běžících na Linuxu a my bychom Vám rádi prostřednictvím našich stránek nabídli zjednodušený přehled těchto produktů stejně tak jako možnost stažení posledních novinek týkajících se této oblasti. Pokud Vás téma otevřených technologií zajímá a chcete se dozvědět více, podívejte se na www.ibm.com/cz/linux 

Tyto webové stránky budou pravidelně přinášet novinky ze světa open-source a také poskytovat zájemcům o produkty IBM informace o možnostech jejich integrace do heterogenních prostředí. Odborným garantem stránek je OSS Alliance.

Komentář redakce: Jednou ze slabin linuxu je také jeho propagace. Většina webů snažících se o jeho propagaci je příliš komplikovaná a většina začátečníků bude nad stránkami jen nechápavě kroutit hlavou. Tato stránka není výjimkou a samotná sekce "Co je to linux" stěží někoho přesvědčí o výhodách tohoto operačního systému.

Petr Kratochvíl

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení