Menu

Inovace od Asusu

13.06.2012 13:20 | Redakce Chip + Přidat komentář
ASUS představil na veletrhu Computex 2012 zařízení TAICHI – notebook a tablet v jednom se dvěma displeji a dále celou řadu produktů Transformer – 11,6" ASUS Tablet 810 (pro operační systém Windows 8) a 10,1" ASUS Tablet 600 (Windows RT). Mezi novinky patří i ultrabooky ASUS Transformer Book a ASUS Transformer AiO.

ASUS TAICHI představuje štíhlé přenosné zařízení s oboustranným IPS/FHD displejem s LED podsvícením. K dispozici budou dva modely ve velikostech 11,6" a 13,3". Displej na vnější straně víka je dotykový, takže TAICHI bude možné používat nejen jako notebook, ale také jako tablet.
S otevřeným víkem vypadá TAICHI jako klasický notebook, a stejně jako řada těchto zařízení je vybaven podsvícenou plnohodnotnou QWERTY klávesnicí a touchpadem. Po zavření víka se TAICHI promění v multidotykový tablet, který lze ovládat i stylusem. Přestože oba displeje zajišťují přístup ke stejnému hardwaru, jsou na sobě zcela nezávislé, takže je uživatel může používat současně. Notebooky TAICHI jsou vybaveny třetí generací procesorů Intel Core, rychlým SSD úložištěm a dvoupásmovým bezdrátovým připojením Wi-Fi 802.11n.

Konvertibilní ultrabook ASUS Transformer Book

ASUS Transformer Book je konvertibilní ultrabook– umožňuje uživatelům přepnout mezi režimem tabletu a notebooku odpojením nebo připojením displeje. Book je vybaven nejnovějším procesorem Intel Core i7 a samostatnou grafickou kartou. Nabídne také SSD a HDD úložiště, 4 GB dvoukanálové operační paměti DDR3 a rozhraní USB 3.0.
Na přední straně ultrabooku Transformer Book se nachází kamera s HD rozlišením, na zadní straně pak fotoaparát s rozlišením 5 Mpx. Zařízení bude dostupné ve velikostech 11,6", 13" nebo 14", přičemž všechny modely budou vybaveny IPS displejem s rozlišením Full HD a multidotykovým ovládáním. Displej bude možné pohodlně odpojit od plnohodnotné QWERTY klávesnice a přeměnit tak notebook ve snadno přenosný tablet.
 

ASUS Tablet 810 – tablet se systémem Windows 8 a mobilní dokovací stanicí

Tablet ASUS Tablet 810 (vybavený systémem Windows 8) využívá procesor Intel Atom nové generace, 2 GB operační paměti a eMMC úložiště (integrovaná paměťová karta) s kapacitou 64 GB. Hlavní předností modelu Tablet 810 je však mobilní dokovací stanice, která dokáže proměnit tablet v zařízení s plnohodnotnou QWERTY klávesnicí, touchpadem, USB konektory a druhou baterií, která prodlužuje výdrž zařízení při odpojeném napájení.
Super IPS+ displej s úhlopříčkou 11,6" nabízí rozlišení 1366 × 768 pixelů. Podporuje desetibodové multidotykové ovládání a ovládání stylusem. Tento tablet je rovněž vybaven integrovaným NFC snímačem pro synchronizaci s ostatními zařízeními podporujícími technologii NFC.

Tablet se systémem Windows RT a dokovací stanicí

ASUS Tablet 600 využívá čtyřjádrový procesor NVIDIA Tegra 3 a 12jádrový GPU, díky čemuž nabízí mimořádný grafický výkon. Dále je vybaven 2 GB operační pamětí a eMMC úložištěm s kapacitou 32 GB. Novinka bude využívat operační systém Windows RT určený pro zařízení s architekturou ARM, jako jsou tablety.
Tablet 600 se designem neliší od modelu Tablet 810 a dodává se s vlastní dokovací stanicí, která obsahuje QWERTY klávesnici, touchpad, USB port a druhou baterii. Tablet disponuje 10,1" Super IPS+ displejem s rozlišením 1366 × 768 pixelů.

Solní PC a příruční tablet v jednom

Transformer AiO je zařízení, které můžete používat zároveň jako stolní počítač i tablet. Základem jeho softwarové výbavy jsou dva operační systémy, takže si budete moci vybrat, zda chcete používat Windows nebo Android.
Transformer AiO byl optimalizován pro systém Windows 8. Je vybaven velkým 18,4" displejem s LED podsvícením a desetibodovým multidotykovým ovládáním. Lze ho výškově nastavovat nebo naklápět. Displej se dá jednoduše vyjmout ze základové stanice a využít jej jako bezdrátový displej pro AiO PC. Nejenže se prodlouží dosah PC, ale současně to umožní uživateli pokračovat v práci v kterékoli části domu. Tentýž 18,4" bezdrátový displej můžete pouhým stiskem tlačítka přeměnit v tablet s operačním systémem Android, který umožní přistupovat k datům bez zapnutí PC.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení