Menu

Inspiron Mini 9 a Inspiron Mini 12

03.03.2009 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
nové netbooky od Dellu

Inspiron Mini 9 a Inspiron Mini 12: nové netbooky od Dellu

Společnost Dell uvedla na český trh dva netbooky Inspiron Mini 9 a Inspiron Mini 12. Tyto malé a snadno přenosné přístroje se prodávají za cenu od 9 340 Kč (Inspiron Mini 9) a 13 070 Kč (Inspiron Mini 12) bez DPH.

K dispozici je celkem šest barevných možností těchto přenosných počítačů a pět pozoruhodných designů od tvůrce uměleckých graffiti Tristana Eatona. U designu nazvaného „Muse" se inspiroval vídeňským secesním malířem Gustavem Klimtem. Zákazníci mohou také vybírat ze dvou variant operačního systému, Microsoft Windows XP Home, nebo Ubuntu 8.04. s rozhraním přímo od Dellu. Na ploše tak jsou intuitivní ikony odkazující na skupiny jednotlivých aplikací, jako jsou hry, web, multimédia a rychlý přístup k oblíbeným stránkám.

U Inspironu Mini 9 uživatelé internetu na cestách ocení jeho nízkou hmotnost 1,035kg, odolný design s polití vzdornou klávesnicí a spolehlivým SSD diskem. Displej s LED podsvícením má úhlopříčku 8,9 palce (1024 x 600 bodů). Stejně elegantní a lehký je i Inspiron Mini 12, s dvanácti palcovým WXGA širokoúhlým displejem a vysokým jasem. Jeho hmotnost začíná na 1,23kg a má tloušťku 23,4 mm. Má integrovanou webkameru, Wi-fi a Bluetooth. Disponuje 1 GB paměti a až 80GB pevným diskem.

Zdroj: Dell

Pavel Trousil

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení