Menu

Intel Atom CE4100

24.09.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
řešení pro internetovou televizi

Intel Atom CE4100: řešení pro internetovou televizi

Intel představil na IDF další novinku - procesor Intel Atom CE4100 - nejnovější multimediální „systém na jednom čipu" (System on Chip - SoC) určený pro spotřební elektroniku, konkrétně například pro televizory s přístupem na internet.

Je založen na jádru Intel Atom a optimalizován pro digitální IPTV set-top boxy, multimediální přehrávače a digitální televizory," řekl na IDF Eric Kim, senior viceprezident a generální ředitel divize Digital Home Group společnosti Intel. CE4100 se vyrábí 45nam technologií, má frekvenci až 1,2 GHz, je zpětně kompatibilní s procesorem CE 3100, zvládne dekódování 1080p videa, 3D grafiku a podoruje paměti DDR2 a DDR3.

Kim také upozornil na spolupráci se společností Adobe Systems, ve které připravují portaci aplikace Adobe Flash Player 10 na novou řadu multimediálních procesorů SoC. Nová zařízení pak mohou být optimalizována například pro přehrávání H.264 videa. Vůbec poprvé se tak do televizního vysílání dostanou flashové aplikace. Justin Rattner z Intelu pak předpověděl, že budeme brzy sledovat kvalitní 3D video přímo z pohodlí našich obývacích pokojů.

Zdroj: Intel

Pavel Trousil

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení