Menu

Intel Atom zrychlí příští generaci tabletů

12.04.2011 13:13 | Redakce Chip + Přidat komentář
Intel Atom zrychlí příští generaci tabletů

Intel Atom zrychlí příští generaci tabletů | foto: CHIP

Nový procesor Intel „Oak Trail” bude podle Intelu použit ve více než 35 tabletech. Ve svých přístrojích ho mimo jiné využijí Evolve III, Fujitsu, Lenovo, Motion Computing, Razer a Viliv. První přístroje se na trhu objeví v květnu a další novinky budou dodávány v průběhu roku 2011.

Společnost Intel oznámila, že platforma Intel Atom původně vyvíjená pod kódovým jménem „Oak Trail”, se již dodává partnerům a první produkty, které jsou na této platformě postavené, se na trhu objeví v květnu tohoto roku. Novinka bude dostupná již ve více než 35 tabletech a hybridních zařízeních. Platformu budou ve svých produktech (na různých operačních systémech) používat společnosti jako Evolve III, Fujitsu, Lenovo, Motion Computing, Razer a Viliv.
Na konferenci Intel Developer Forum v Pekingu navíc Intel představí novou generaci procesoru Intel Atom, aktuálně nazývanou „Cedar Trail”. Tato generace bude postavena na 32nm technologii a je určena pro tiché a tenké přenosné počítače typu netbook a pro all-in-one řešení. Tato nová zařízení nebudou potřebovat ventilátor.
Procesor Intel Atom Z670, který je součástí platformy „Oak Trail, nabízí lepší přehrávání videa, rychlejší surfování po internetu a delší výdrž na baterie. Zvládne dekódování videa v rozlišení 1080p. Podporuje různé operační systémy, jako jsou například Google Android, MeeGo a Windows. Grafická karta i paměťový řadič jsou integrovány přímo v procesoru.
Nízkoprofilový Intel Atom Z670 je o šedesát procent menší než modely předchozí generace a obejde se bez přídavného ventilátoru.
Platforma „Cedar Trail”, postavená na 32nm technologii, nabídne další vylepšení v oblasti grafiky včetně podpory Blu-ray 2.0, specializovaný multimediální engine pro přehrávání videa v rozlišení 1080p a možnost připojení dalších displejů přes HDMI a DisplayPort. Nové funkce zahrnují Intel Wireless Music, Intel Wireless Display, PC Sync a Fast Boot. Vedle toho se nové procesory vyznačují nižší spotřebou energie. Společnost Intel aktuálně testuje platformu „Cedar Trail” u všech významných výrobců. Nové přenosné i stolní počítače postavené na této platformě se na trhu objeví v druhé polovině roku 2011.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení